Steam Deck rozebrany! Zrobiło to samo Valve

steam deck rozebrany
Rozkręcony Steam Deck (fot. Valve)

Steam Deck wywołuje gorące dyskusje, w których to porusza się temat wewnętrznych komponentów konsoli i ich ułożenia. Wszelkie domysły rozwiewa samo Valve i publikuje w film, w którym rozkręca Decka i zdradza wiele ważnych szczegółów.

Steam Deck rozkręcony. SSD będzie można zmienić samemu, ale Valve tego nie zaleca

Valve opublikowało film, w którym prezentuje wnętrze konsoli Steam Deck. Dodatkowo też zdradza kilka ważnych szczegółów od czego sobie zaczniemy. Przede wszystkim firma będzie sprzedawać części zamienne do konsoli. Nie wiemy czy mowa tu o wszystkich komponentach, czy tylko o wybranych (np. o gałkach). Ponadto możliwym będzie zmiana dysku SSD M.2 NVMe o rozmiarze 2230. Producent tego jednak nie zaleca. Dlaczego?

Otóż Valve specjalnie dobrało dysk do konsoli tak, aby ten nie zakłócał pracy innych komponentów, w tym blisko znajdującej się karty sieciowej. Na filmie łatwo możemy zauważyć jak ciasno ułożone są przeróżne elementy. Warto tutaj jednak zaznaczyć, że zapewne znajdą się tacy producenci pamięci, którzy wyprodukują kompatybilne dyski z Steam Deck.

Tutaj też wróćmy do początku filmu. Otóż Valve jasno zaznacza, że konsolę faktycznie można rozebrać, ale nie zaleca tego robić – a przynajmniej jak nie jest się profesjonalistą. Steam Deck jest zaawansowaną konsolą, której komponenty są ciasno ułożone, a więc łatwo coś uszkodzić. Firma jednak pokazuje jak rozkręcić sprzęt, bowiem jak już go kupisz, to jest ona Twoja – i pod względem hardware’u, i pod względem software’u (dlatego też będzie można dowolnie zmieniać system operacyjny). Valve po prostu daje Ci pełną wolność – co jest aktualnie wyjątkowo rzadkie.

Cały film obejrzycie poniżej.

Źródło: Valve

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!