Steam Deck w polskim sklepie! Jest piorunująco drogi

Steam Deck
Steam Deck

Steam Deck jest oficjalnie sprzedawany w Europie tylko za pośrednictwem sklepu Valve. A jednak jeden z czołowych polskich sklepów z elektroniką wprowadził do swojej oferty tę konsolę. I co ciekawe, cena jest naprawdę wysoka.

Steam Deck w Media Expert

W większości regionów na świecie, Steam Deck jest sprzedawany tylko i wyłącznie na stronie Valve. Wyjątkami są niektóre kraje azjatyckie, gdzie sprzedażą zajmują się lokalne firmy. W Polsce Steam Deck jest oficjalnie dostępny i to właśnie za pośrednictwem sklepu Steam. Po zakupie, konsola wysyłana jest do nas z Niderlandów za pośrednictwem kuriera GLS. Również Valve zajmuje się supportem czy naprawami gwarancyjnymi i z tego co słyszałem, w tej materii jest całkiem dobrze, a użytkownicy nie mają powodów do zmartwień.

A jednak jeden z największych sklepów elektronicznych w Polsce do swojej oferty wprowadził Steam Decka. Aktualnie na stronie sklepu dostępne są dwa modele – 512 GB i 256 GB. Nie ma natomiast ceny, a zamiast jej widnieje napis “Produkt chwilowo niedostępny w sklepie internetowym”.

Steam Deck w Media Expert
Steam Deck w Media Expert

Jak jednak donosi serwis lowcygier.pl, jeszcze wczoraj cena była widoczna i wynosiła bagatela 4499 złotych za model 512 GB. Przypominam, ten wariant kosztuje w sklepie Steam 3099 złotych. To zauważalnie mniej. Niestety, nie wiemy na ile wyceniono model 256 GB, który w Steamie sprzedawany jest za 2499 złotych.

Warto dodać, że Media Expert już teraz sprzedaje akcesoria dedykowane do Decka i to w całkiem niezłych cenach. Konsole te zostały przerzucone na koniec listy wyświetlanej na stronie internetowej sklepu i – tak jak wspomniałem – nie ma wskazanych cen.

Jeden z komentatorów na portalu lowcygier.pl skontaktował się z Valve w sprawie wyjaśnienia tej sytuacji. Jak się dowiedział, w Polsce tylko i wyłącznie oficjalną dystrybucją i sprzedażą zajmuje się Valve za pośrednictwem sklepu Steam. To oznacza, że sprzedaż na Media Expert nie jest oficjalna, a do tego niezbyt przyjazna dla klientów, wszak cena 4499 zł jest naprawdę wysoka. Jedyną przewagą Media Expert mogłaby być wysyłka za pomocą Paczkomatów oraz sprzedaż ratalna. Czy jednak są to dobre powody, aby dopłacać 1400 złotych? Myślę, że nie.

Źródło: Media Expert, lowcygier.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!