Steam Deck: używany ale sprawdzony. Valve odpala specjalny program

(fot. Valve)
(fot. Valve)

Jak się okazuje, Valve rusza z własnym programem odnawiania konsol Steam Deck. Osoby chcące zaoszczędzić mają powody do radości.

Steam Deck – odnowione urządzenia z certyfikatem

Program odnawiania (refurbished) używanych urządzeń i ich ponowna sprzedaż nie jest niczym nowym. Jednak nadal niewielu producentów się na to decyduje. Valve jednak otworzyło się na tę możliwość i daje nam opcję zakupu używanego i sprawdzonego Steam Decka, ale znacznie taniej. O jakich cenach mowa?

  • Steam Deck 64 GB odnowiony – 1519 złotych (nowy kosztuje: 1899 zł)
  • Steam Deck 256 GB odnowiony – 1999 złotych (nowy kosztuje: 2499 zł)
  • Steam Deck 512 GB odnowiony – 2479 zł (nowy kosztuje: 3099 zł)

Jak więc widzimy, jak ktoś chce wydać jak najmniej, to może zyskać sprawdzonego Steam Decka o aż 380 złotych taniej. Za zaledwie stówkę drożej niż regularna wersja 64 GB, możemy mieć Decka z 256 GB. Natomiast w nieco niższej niż typowa cena 256 GB, mamy Decka 512 GB. Moim zdaniem wycena jest bardzo dobra, wręcz odpowiadająca używanym egzemplarzom sprzedawanym w polskich serwisach, ale różnica jest taka, że tutaj możemy czuć się, że bierzemy prawie nówkę.

Na czym sprawdzenie polega?

Jak Valve wyjaśnia:

Każdy Steam Deck po certyfikowanym odnowieniu został dokładnie przetestowany zgodnie z tymi samymi wysokimi standardami stosowanymi dla urządzeń dostępnych w sprzedaży detalicznej. Na każdym urządzeniu jest wykonywane pełne przywrócenie ustawień fabrycznych, aktualizacja oprogramowania oraz obszerne badanie składające się z ponad 100 testów. Wśród nich znajdują się testy wszystkich elementów wejścia, systemu audio, ekranu i komponentów wewnętrznych. Oceniany jest również stan baterii, aby zapewnić jej odpowiednią funkcjonalność i żywotność.

Wszystkie odnowione urządzenia spełniają, a nawet przewyższają standardy wydajności stosowane dla nowych urządzeń dostępnych w sprzedaży detalicznej. Mimo że mogą mieć drobne niedoskonałości pod względem wizualnym, to zapewniają niezawodny i wysokiej jakości komfort rozgrywki za niższą cenę.

Steam Deck

Ponadto, wszystkie Steam Decki odnowione cechują się:

  • taką samą roczną gwarancją co nowe egzemplarze (lub dłuższą jeśli wymaga tego prawo w danym kraju)
  • W pełni przetestowaną, odnowioną ładowarkę (ale może mieć wady wizualne)
  • Futerał i skróconą instrukcję obsługi

Gdybym teraz miał kupować Steam Decka to wziąłbym właśnie wariant odnowiony. Ponownie, kupiłbym model 64 GB i zmienił własnoręcznie dysk. Pomimo tego, że Decka kupiłem w promocji 10%, to wybierając model odnowiony, zaoszczędziłbym więcej pieniędzy.

Steam Deck
Steam Deck

Zresztą nie jestem jedyną osobą zainteresowaną tym programem. Z tego co wiem, to mój redakcyjny kolega Mateusz już zakupił odnowiony wariant Steam Decka.

Źródło: Valve

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!