Strona FCC ujawniła, że Xiaomi może pracować nad nowym smartfonem z serii Mi Note 10. Co o nim wiemy?

Strona FCC ujawniła, że Xiaomi może pracować nad nowym smartfonem z serii Mi Note 10. Co o nim wiemy?
Xiaomi Mi Note 10

W listopadzie zeszłego roku oficjalnie na rynku pojawiły się dwa smartfony z serii Note – Mi Note 10 oraz Mi Note 10 Pro. Oba smartfony zostały ciepło przyjęte przez użytkowników, ale nie każdemu przypadła do gustu cena tych modeli. Tak się składa, że do sieci wyciekły informacje, które sugerują, że Xiaomi pracuje nad nieco słabiej wyposażoną i tańszą wersją Note 10 z dopiskiem „Lite”. 

Na rynku pojawi się Mi Note 10 Lite?

W bazie FCC (amerykańskiej Federalnej Komisji Łączności) pojawił się model o oznaczeniu kodowym M20002F4LG, który może mieć coś wspólnego z modelem o nazwie kodowej M1910F4LG, pod którą skrywa się Mi Note 10. Stąd bardzo możliwe, że Xiaomi pracuje nad jeszcze jednym przedstawicielem serii Note 10. 

Strona FCC ujawniła, że Xiaomi może pracować nad nowym smartfonem z serii Mi Note 10. Co o nim wiemy?

Jak podaje strona, nadchodzący smartfon Xiaomi zostanie wyposażony w 6,47-calowy wyświetlacz Super AMOLED o rozdzielczości Full HD+. Jego sercem ma zostać ten sam procesor, czyli Qualcomm Snapdragon 730G. Składa się on z czterech rdzeni Cortex-A76 o taktowaniu 2.4 GHz oraz czterech rdzeni Cortex-A55 o częstotliwości taktowania na poziomie 1.8 GHz i układu graficznego Adreno 618. Wielu użytkowników zarzucało Xiaomi, że w modelu za ponad 2000 złotych zastosowano średniopółkowy układ, ale biorąc pod uwagę, że tutaj mamy do czynienia z modelem „Lite” oferowany SoC wydaje się być całkiem niezły. 

Zobacz także: Xiaomi niespodziewanie zaprezentowało Mi 10 Lite 5G. Jego cena jest bardzo atrakcyjna!

Zmiany pojawią się także w kwestii aparatów, a mianowicie smartfon również otrzyma pięć obiektywów, które składać się będą z: 64 Mpx + 8 Mpx + 5 Mpx + 8 Mpx + 2 Mpx. Warto przypomnieć, że Mi Note 10 oferuje 108 Mpx + 20 Mpx + 12 Mpx + 5 Mpx + 2 Mpx. Na wyposażeniu modelu z dopiskiem „Lite” zabraknąć ma także laserowego autofokusa. Smartfon ma także oferować akumulator o pojemności 5260 mAh z technologią szybkiego ładowania o mocy 30W. 

Co sądzicie o nadchodzącym smartfonie Xiaomi? Uważacie, że debiut takiego modelu na rynku ma sens? Dajcie znać w komentarzach! 

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!