Studenci mają taniej #1: Evernote, GitHub, Costa Coffee oraz Spotify

Studenci mają taniej #1: Evernote, GitHub, Costa Coffee oraz Spotify

Jak dobrze wiemy, osoby studiujące mają prawo do korzystania z przeróżnych zniżek. Oczywiście tańsze bilety w kinach to norma, o której wie niemalże każdy. Warto jednak dodać, że legitymacja studencka daje możliwość wyposażenia się w rzeczy, które normalnie potrafią kosztować krocie. Dlatego też w nowej serii wpisów na ROOTBLOGU-u powiemy sobie o ciekawych usługach, które jako student możesz mieć taniej albo nawet za darmo!

Już na samym początku muszę zaznaczyć, że dostęp do niektórych zniżek jest dostępny dzięki legitymacji studenckiej, a także koncie e-mail w domenie ‘edu’ bądź wynika z działania danej uczelni.

Spotify/Tidal

Student często kojarzy mi się z osobą, która słucha bardzo dużo muzyki. Daleko szukać nie muszę, bowiem jak sam – również jako student – słucham jej codziennie po kilka godzin. Dla wygody korzystam z usług streamingowych, a dokładnie ze Spotify.

Warto przeczytać: Dzięki ncspot uruchomisz Spotify w Terminalu!

Standardowo Spotify kosztuje 20 złotych miesięcznie. Nie jest to dużo, jednak nawet tutaj student może zaoszczędzić całkiem sporo pieniędzy, bowiem aż połowę! Tak, Spotify dla studentów kosztuje 10 złotych miesięcznie, co jest o wiele mniejszą kwotą. Aby móc skorzystać ze zniżki studenckiej należy wypełnić odpowiedni formularz na stronie Spotify. Warto dodać, że Tidal również oferuje subskrypcję studencką, która także kosztuje 10 złotych.

Studenci mają taniej #1: Evernote, GitHub, Costa Coffee oraz Spotify

Evernote

Evernote to jedna z najpopularniejszych (o ile nie najpopularniejsza) usług do tworzenia notatek. Zawiera ona ogromną liczbę dodatków, usprawnień i funkcji, które sprawiają, że sporządzanie notatek jest niezwykle wydajne i przyjemne. Evernote, podobnie jak Spotify, oferuje darmową wersję, jednak zostały narzucone na nią ogromne możliwości. Oczywiście powodem tego jest fakt, że twórcy oferują wersję premium.

Standardowo wersja premium kosztuje 11 złotych miesięcznie (w rozliczeniu miesięcznym) bądź 99 złotych rocznie (czyli 8,25 za jeden miesiąc). Na szczęście Evernote oferuje studencką subskrypcję. Niestety, nie jest ona dostępna w formie rozliczenia miesięcznego i musimy zapłacić za cały rok z góry. Ile? Podobnie jak w przypadku Spotify, po prostu połowę, czyli 49,50 PLN, co daje 4,13 złotych za miesiąc. Muszę dodać, że z promocji można skorzystać tylko raz, a więc za kolejny rok będziemy musieli zapłacić pełną kwotę wynoszącą 99 złotych.

Studenci mają taniej #1: Evernote, GitHub, Costa Coffee oraz Spotify

GitHub

Github to niezwykle popularny serwis dla programistów, który wykorzystuje system kontroli wersji Git. Jego wersja darmowa daje nam naprawdę wiele możliwości, jednak to dopiero z kontem premium możemy sobie pozwolić na o wiele więcej. GitHub na szczęście nie zapomniał o studentach.

Warto zobaczyć: GitHub dodaje kolejne 21 usług do studenckiej subskrypcji

GitHub oferuje tak zwany Student Developer Pack. Oprócz konta premium w serwisie GitHub, mamy również dostęp do wręcz ogromnej liczby narzędzi i paczek, które pomogą nam w nauce programowania. Ile za to zapłacimy? Nic. Tak, GitHub nie pobiera żadnej kwoty za dostęp do swoich usług. Mało tego, jeśli po wygaśnięciu naszej licencji nadal mamy status studenta, to możemy sobie ją przedłużyć o kolejne kilka lat.

Studenci mają taniej #1: Evernote, GitHub, Costa Coffee oraz Spotify

Costa Coffee

Kofeina to chyba jedna z najbardziej ulubionych używek studentów. Można przyjmować ją w różnej formie, jednak według mnie to właśnie kawa jest tą najlepszą. Niestety, dobra kawa może kosztować sporo, a portfele studentów niezbyt często są wypchane pieniędzmi. Z ciekawą inicjatywą wyszła kawiarnia Costa Coffee, bowiem rejestrując się w ich aplikacji mamy możliwość uruchomienia zniżek studenckich.

Wystarczy wybrać naszą ulubioną kawę, dać do zeskanowania kod QR karty klubowej i już! 20% zniżki studenckiej powinno zostać naliczone (jeśli nie, to należy poprosić kasjera o pomoc). Uwaga! Warto mieć przy sobie legitymację studencką, bowiem to właśnie ona jest wykorzystywana do weryfikacji naszego statusu studenta.

Studenci mają taniej #1: Evernote, GitHub, Costa Coffee oraz Spotify

Oczywiście to nie wszystkie usługi, które oferują zniżki studenckie. O kolejnych powiemy sobie w następnym wpisie z tej serii!

W jakich miejscach korzystacie ze zniżek studenckich? Pochwalcie się w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!