Super Mario 3D All Stars – jak zbijać fortunę na grze z 1992 roku

Super Mario 3D All Stars - jak zbijać fortunę na grze z 1992 roku

Jeśli jesteś fanem serii gier Mario oraz masz bardzo nostalgiczne usposobienie, z pewnością Super Mario 3D All Stars będzie dla Ciebie świetną opcją.

Menu główne i soundtraczki

Jestem osobą o dość specyficznym guście jeśli chodzi o gry. Mario od dziecka jednak był mi bliski, ze względu na swoje dobre imię i popularność jaką zyskał kiedyś i jaką ma do dziś. Seria kojarzy mi się definitywnie z latami jak byłam jeszcze dzieciakiem a o dostęp do komputera musiałam prosić ojca. Najwięcej satysfakcji w graniu w Super Mario 3D All Star definitywnie sprawiła mi ta nostalgia, którą mogłam uzyskać dzięki wszystkim starym soundtrackom z gry. Ostatnie opcje w naszym menu głównym to właśnie możliwość przesłuchania wszystkich piosenek z trzech części serii Mario – genialne.

Super Mario 3D All Stars - jak zbijać fortunę na grze z 1992 roku

Sposób gry

Do wyboru mamy trzy części serii Mario są to: Super Mario 64, Super Mario Sunshine i Super Mario Galaxy. Osobiście najbardziej do gustu przypadło mi Super Mario Galaxy – ujęło moje serce specyficzną rozgrywką, jaką jest sposób poruszania kamery oraz świetna mechanika. Każda z części ma zupełnie inny tryb rozgrywki. Pomimo prostej grafiki, uważam, że gra ma jak na swoje lata dość skomplikowaną mechanikę i wcale nie tak łatwo ją przejść. Musiałam się sporo namęczyć, żeby rozwiązać niektóre zagadki. W Mario 64 definitywny plus przyznaję za możliwość pobawienia się rozciągliwością buzi Mario – Ci troszkę starszej daty powinni wiedzieć do czego to nawiązuje – pozostawię to jako smaczek dla starszaków. Generalnie w całości niewiele się zmieniło, jeśli chodzi o rozgrywkę – praktycznie nic. Jedynym dodatkiem jest możliwość korzystania z niektórych funkcji joyconów Nintendo. Joycony przydają się nam przy takiej funkcji jak np. spinowanie Mario w walce.

Super Mario 3D All Stars - jak zbijać fortunę na grze z 1992 roku

Podsumowując…

Jeśli moja opinia ma być szczera, nie wiem czy będzie do końca pochlebna. Jest to zdecydowanie tytuł, który podarował mi wiele nostalgii i pięknych wspomnień podczas rozgrywki. Jednakże, czy to aby na pewno gra, na którą chciałabym wydać 250zł podczas kiedy tak na prawdę powinna kosztować maksymalnie 70/100zł a cena rośnie ze względu na konsole, oraz fakt, że jest to Mario. Zdecydowanie nie. Jest bardzo wiele gier w tym przedziale cenowym, które sprawdzą się o wiele lepiej. Na pewno nie polecam tej gry graczom, którzy w te części Mario nie grali za dzieciaka – gra jak dla mnie stricte o przesłance nostalgicznej, nic więcej.

A Wy mieliście okazję zagrać w Super Mario 3D All Stars?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!