Świetna informacja: Microsoft Teams już dostępne na Linuxa!

Świetna informacja: Microsoft Teams już dostępne na Linuxa!
Microsoft Teams na Linux (fot. Forbes)

Jakiś czas temu informowałem Was o tym, że Microsoft zamierza wypuścić natywnego klienta usługi Teams. Dzisiaj natomiast mogę radośnie oznajmić, że gigant z Redmond wywiązał się ze swojej obietnicy i już możemy instalować Microsoft Teams na przeróżnych dystrybucjach Linuxa.

Microsoft Teams to bardzo popularna alternatywa dla Slacka. Jest to bardzo przydatne narzędzie dla grup, które potrzebują zaawansowanej platformy do wymiany informacji.

Warto przeczytać: Microsoft wypuści aplikację Teams na Linuxa oraz przygotuje konferencję poświęconą Pingwinkowi

Microsoft Teams wydane na Linuxa

Wiele osób prosiło o wypuszczenie tej aplikacji na Linuxa. Jednak od około 2 lat nic się w temacie nie zmieniało. Trzy miesiące temu gigant z Redmond oznajmił, że zamierza wypuścić natywnego klienta na Pingwinka. Teraz natomiast Microsoft publikuje gotową aplikację, choć póki co jest ona w stanie Public Preview. Warto dodać, że w wielu firmach korzysta się z Linuxa, a więc obecność natywnego klienta Teams jest wręcz wybawieniem. Jednak w tej całej publikacji interesująca jest notka znajdująca się na blogu Microsoft Tech Community, którą napisała Marissa Salazar.

The Microsoft Teams client is the first Office app that is coming to Linux desktops, and will support all of Teams’ core capabilities. Teams is the hub for teamwork that brings together chat, video meetings, calling, and collaboration on Office 365 documents and business processes within a single, integrated experience.

To właśnie pierwsze zdanie przykuło naszą uwagę. Brzmi ono tak “Microsoft Teams jest pierwszą aplikacją pakietu z Microsoft Office, która jest dostępna na Linuxie (…).” i daje nam do zrozumienia, że gigant prawdopodobnie pracuje nad wypuszczeniem swojego pakietu biurowego Microsoft Office, który (nie oszukując się) jest najlepszy w swojej klasie. To jest tym bardziej prawdopodobne, jak przypomniemy sobie o tym, że gigant wspiera coraz więcej projektów związanych z Open Source i Linuxem.

Korzystacie z Microsoft Teams? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!