Microsoft wypuści aplikację Teams na Linuxa oraz przygotuje konferencję poświęconą Pingwinkowi

Microsoft Windows Linux

W ostatnim czasie Microsoft wykazuje coraz większe przywiązanie do Linuxa. Kilka jego produktów zostaje wypuszczonych na przeróżne dystrybucje, a sam gigant dołączył do linux-distros. Firma jednak nie zwalnia i już pracuje nad udostępnieniem aplikacji Microsoft Teams (alternatywa dla Slacka) na Linuxa. Mało tego, gigant z Redmond zamierza przygotować specjalną konferencję, która będzie poświęcona właśnie Pingwinkowi.

Microsoft Teams również na Linuxie

Microsoft Teams to bardzo popularna alternatywa dla Slacka. Jest to bardzo przydatne narzędzie do grup, które potrzebują zaawansowanej platformy do wymiany informacji.

Wiele osób prosiło o wypuszczenie tej aplikacji na Linuxa. Jednak od około 2 lat nic się w temacie nie zmieniało. Aż do teraz! Microsoft oficjalnie powiadomił, że pracuje nad linuxową wersją Microsoft Teams. To bardzo dobra wiadomość, bowiem platforma ta bardzo szybka zyskała na popularności i osoby korzystające z Linuxa byli nieco wykluczeni.

Warto przeczytać: A jednak! Microsoft dodaje obsługę exFAT do Linuksa

Co prawda, na Linuxie znajdziemy wiele aplikacji tego typu – chociażby wcześniej wspomniany Slack lub Chanty, jednak warto mieć jeszcze więcej dostępnych alternatyw.

Konferencja Microsoftu związana z Linuxem

Jak się okazuje, Micorosft zamierza zorganizować konferencję poświęconą Linuxowi. Nazywać się ma ona WSLConf i odbędzie się w marcu 2020 roku w kampusie Microsoftu w Redmond.

microsoft teams

Już sama nazwa wydarzenia mówi nam, co będzie głównym tematem tejże konferencji. Oczywiście chodzi o WSL (Windows Subsystem for Linux), czyli o specjalnie narzędzie, które pozwala na natywne (a w przypadku WSL2 za pomocą wirtualizacji) uruchomienie Linuxa (na przykład w postaci Ubuntu) na Windowsie. Ponadto poruszone powinny zostać takie kwestie jak rozwój Visual Studio Code (jeden z najpopularniejszych edytorów kodu) czy świat Open Source.

Warto sprawdzić: skROOT: Ubuntu stworzyło nowe Ubuntu-WSL, a Microsoft pracuje nad ciemnym motywem w mobilnym Outlooku

Póki co opublikowano bardzo mało informacji na temat wydarzenia. Z tego co nam wiadomo, wstęp na konferenecję ma być wolny, choć liczba biletów ma być ograniczona. W najbliższych miesiącach gigant powinien powoli udostępniać różne informacje.

Korzystacie z Microsoft Teams? A może wolicie Slack? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!