SwiftKey pozwoli Ci na synchronizację schowka z komputerem z system Windows

swiftkey

Klawiatura SwiftKey, którą wydaje Microsoft, nareszcie zaczęła jakkolwiek współpracować z Windowsem 10 i Windowsem 11. A o czym mowa? O możliwości synchronizacji schowka między smartfonem a komputerem.

SwiftKey będzie synchronizować schowek między smartfonem a komputerem

SwiftKey to aplikacja klawiatury, z której to możemy korzystać na smartfonach z Androidem. Jej wydawcą jest Microsoft. Jak się okazuje, gigant nareszcie udostępnił drobną, ale dosyć przydatną funkcję – synchronizację schowka. A o czym mowa?

Często pewnie korzystasz z funkcji Kopiuj, Wklej. No więc kiedy jakiś tekst skopiujesz, to on wędruje do schowka. Ten schowek natomiast będzie synchronizować się między smartfonem a komputerem z Windowsem 10 bądź Windowsem 11. Jeśli więc dostaniesz SMS-a z jakimś kodem, to nie będziesz musiał go przepisywać, a wystarczy, że go zaznaczysz, skopiujesz i od razu wygodnie wkleisz na komputerze. Jest to drobny dodatek, jednak znacznie ułatwiający pracę.

Nie jest to nic nowego w świecie smartfonów. Chociażby KDE Connect – specjalne narzędzie do synchronizacji danych między smartfonem a komputerem z Linuxem – oferuje coś takiego od kilku ładnych lat. Tutaj jednak możemy korzystać z obojętnie jakiej klawiatury na smartfonie, bowiem synchronizacja i tak zadziała i nie jest zależna od aplikacji klawiatury.

Schowek
Synchronizacja schowka w KDE Connect

Jeśli chcesz zacząć korzystać z synchronizacji schowka w SwiftKey, to musisz zaktualizować aplikację do wersji 79.0.5, bowiem to od tej odsłony funkcja jest dostępna.

Źródło: Android Police

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!