System Huawei HarmonyOS oficjalnie trafi na smartfony w kwietniu!

huawei mate x2

HarmonyOS to system operacyjny opracowany przez Huawei, który docelowo zastąpi Androida na urządzeniach tego producenta. Teraz nadszedł czas na jego oficjalny debiut po serii beta testów. Na pierwszy ogień pójdzie Huawei Mate X2!

HarmonyOS na Huawei Mate X2

Huawei od pewnego czasu testuje już swój system operacyjny. Użytkownicy mogli już korzystać z dwóch wersji beta systemu, a trzecia trafi do testerów już 31 marca. Dzisiaj natomiast firma poinformowała, kiedy HarmonyOS oficjalnie trafi na pierwsze urządzenia w wersji stabilnej!

harmony os zapowiedz

Zgodnie z opublikowaną zapowiedzią, stabilna wersja systemu HarmonyOS zostanie zaprezentowana już w kwietniu 2021 roku. Pierwszym urządzeniem, które dostanie to oprogramowanie będzie Huawei Mate X2, który pierwotnie zadebiutował z Androidem 10 na pokładzie. Docelowo system ten ma trafić na 42 istniejące smartfony i tablety Huawei oraz Honor, a także na te, których premiery jeszcze przed nami.

Wszyscy przewidują, że pierwszym urządzeniem, które będzie miało preinstalowany system HarmonyOS będzie Huawei P50, którego premiera zbliża się wielkimi krokami. Choć nie zostało to jeszcze nigdzie potwierdzone, poprzednie lata pokazują, że debiutu możemy spodziewać się już na przełomie kwietnia/maja, więc zespołowi programistów nie zostało wiele czasu na poprawki.

Nam za to obecnie pozostaje tylko czekać na to, co ciekawego przygotuje Huawei, a jednocześnie śledzić, jak cała sytuacja się rozwinie. Czy chiński system operacyjny będzie mógł stworzyć alternatywę dla oprogramowania Google?

Chcecie telefonów z HarmonyOS na pokładzie? A może wolicie Androida z EMUI bez GMS?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!