Szef Xboxa uspokaja: Call of Duty zostanie na PlayStation!

call of duty

Zaledwie kilka dni temu zostaliśmy powiadomieni o tym, że Microsoft wykupił Activision Blizzard. Firma odpowiedzialna jest za wiele popularnych gier, w tym te, które dostępne są na PlayStation. Takie przejęcie wywołało niemałe zawieruszenie w szeregach Sony. Na szczęście szef Xboxa uspokaja.

Call of Duty pozostanie na PlayStation

Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że Microsoft przejął Activision Blizzard. To sprawia, że w ręce Xboxa trafiło wiele popularnych marek gier, w tym chociażby Call of Duty. Mogliśmy więc domyślać się, że gigant postanowi te gry zamienić w tytuły ekskluzywne, niedostępne u konkurencji. Swoje obawy opublikowało Sony dodając, że liczą na to, że Microsoft dotrzyma umów zawartych w przeszłości.

Xbox Series S
Xbox Series S

Na te obawy odpowiedział Phil Spencer, szef Xboxa. Potwierdził on, że nie zamierza zabierać graczom PlayStation tak popularnej serii jak Call of Duty. Spencer dodał, że Sony jest bardzo ważnym graczem na rynku i respektują ten stan rzeczy.

Co jak co, ale to mogliśmy akurat przewidzieć. Według mnie różnica będzie taka, że nowe gry Call of Duty Zieloni będą mieli na premierę w Game Passie, a właściciele konsol Sony będą musieli płacić kilkaset złotych. Dodatkowo można liczyć, że jakieś stare marki bądź te, które powstaną w przyszłości, będą już ekskluzywne dla Xboxa.

Źródło: @XboxP3

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!