Szybki skrót z konferencji Apple WWDC 2024

Szybki skrót z konferencji Apple WWDC 2024

Nie każda premiera niesie za sobą prezentacje nowych produktów. WWDC 2024 Apple jest tego przykładem. Właśnie poznaliśmy nowości od świata Apple. Czy amerykański gigant zaskoczył nas czymś ciekawym? Zerknijmy na szybki skrót z pierwszego dnia konferencji.

Apple WWDC 2024 jak zawsze zaprezentował inny “świat”

Na frazę iOS 18 internet rozgrzewał się przed premierą do czerwoności. Dziś możemy już napisać nieco więcej, ponieważ z dniem otwarcia kilkudniowej konferencji poznaliśmy więcej szczegółów. Ku mojemu zdziwieniu o samym (najbardziej wyczekiwanym systemie) iOS 18 możemy napisać niewiele. Jedną i chyba najbardziej z istotnych zmian jest ustawianie ikon i widżetów oraz ukrywanie aplikacji. Oprócz tego Apple skupiło się na zarządzaniu wiadomościami w poczcie. Dodatkowo pojawi się opcja formatowania w iMessage. Ogólnie na ten moment w zakresie iOS 18 szału nie ma.

Szybki skrót z konferencji Apple WWDC 2024

Wraz z kolejną częścią konferencji poznaliśmy nową sztuczną inteligencję od Apple. Amerykański koncern nazywa to rozwiązanie Apple Intelligence (AI). I tak w tym nowoczesnym rozwiązaniu znajdziemy łatwiejsze poruszanie się po systemie oraz zupełnie odmienioną Siri. Sztuczna inteligencja będzie miała bardzo dużo podobnych rozwiązań do konkurencji. Między innymi zarządzanie notatkami poprzez sztuczną inteligencję. Niezwykle zaskakującym komunikatem jest news, że dostęp do Apple Intelligence (AI) ma być bezpłatny. Na tym etapie to dość ciężka artyleria, która może mocno uderzyć w konkurentów, którzy zapowiadają swoje AI płatne.

Konferencja pokazała nam również iPadOS 18. Okazuje się, że największą zmianą  w tej sprawie będzie kalkulator. Tak już można się śmiać. Apple bardzo intensywnie rozwija swoje usługi  w tym usługę kalkulatora, który wcześniej był mocno “zaniedbany”. Pojawi się nawet możliwość odręcznych zapisów w rachunkach na kalkulatorze. Oprócz tego otrzymamy możliwość zdalnego sterowania iPadami i iPhone’ami przy pomocy funkcji Shareplay. Zmiana systemowa będzie również zauważalna w kwestii ikon oraz szaty graficznej. Nowości z iOS 18 zajrzą także do świata zegarków. W nowoczesnym systemie watchOS pojawi się aplikacja Vitals. Widać, że tu Apple stawia na medyczne rozwiązania, ponieważ aplikacja ma na celu zająć się nieprawidłowościami znalezionymi w naszym organizmie. 

Zegarek będzie nastawiony na pilnowanie naszych realizacji planów (w życiu codziennym i sportowym). Apple rozwinie również Live Activities, czyli aktywności na żywo z możliwością udostępniania informacji o aplikacjach ekranu bez konieczności odblokowywania ekranu. Przyglądając się tym wszystkim zmianom widzę, że producent się bardzo nie wysilił, ale miejmy nadzieję, że przez kolejne dni trwania konferencji przedstawi więcej ciekawych nowości.

Źródło: Apple    

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!