Szykuje się alternatywa dla Facebooka?

Szykuje się alternatywa dla Facebooka?

Czy to możliwe, żeby przebić giganta mediów społecznościowych nowym portalem? Nie byłabym tego taka pewna – współtwórca Grono.net uważa jednak inaczej.

O co dokładnie chodzi?

Wojciech Sobczuk – współtwórca serwisu Grono.net uważa, że dzisiejsze media społecznościowe rozwijają kult jednostki. Postanowił on stworzyć nowy serwis społecznościowy o nazwie ONORG, który jak uważa autor, ma być alternatywą dla Facebooka czy Instagrama. Celem nowego portalu ma być stworzenie prywatnych społeczności – bez tablicy ze zdjęciami czy opiniami.

Szykuje się alternatywa dla Facebooka?

Co da nam nowy portal?

Nowy portal Pana Sobczuka ma być idealnym odpowiednikiem do zwykłej merytorycznej rozmowy, która pomału w dzisiejszych czasach zanika. Strona będzie pozbawiona algorytmów decydujących o tym, co i kiedy wyświetlać. Twórca portalu chce w ten sposób wrócić do starej dobrej dyskusji w internecie. Patrząc na nazwę portalu Wojciech Sobczuk nadal myślami jest z Grono.net czemu dziwić się nie można – był to w końcu pierwszy polski serwis który odniósł sukces. Pytanie pojawia się wtedy, kiedy przyrównamy nowopowstający portal do Facebooka czy Instagrama. Osobiście uważam, że w dobie, gdy ludzie są definitywnie od owych portali uzależnieni, ciężko będzie wybić nową stronę do choć trochę zadowalającego poziomu. Kolejnym co nasuwa się na myśl, to czy aby na pewno ludziom nadal zależy na merytorycznej dyskusji, a portale społecznościowe nie przerodziły się w swojego rodzaju wyścigi szczurów kto ma lepiej? Odpowiedź na te pytania pozostawiam już wam.

Uważacie że portalowi ONORG uda się osiągnąć sukces na tle społecznościowych gigantów?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!