Tajemniczy Google Coral pojawił się w Geekbench. Czym jest tajemnicze urządzenie?

google logo

W Geekbench pojawiło się nowe urządzenie firmy Google. Coral, bo tak właśnie brzmi jego nazwa kodowa, jest na tyle tajemniczym urządzeniem, że warto mu się przyjrzeć bliżej.

Smartfon czy jednak laptop?

Patrząc na specyfikację Google Coral pierwsze co przychodzi nam go głowy to nowy smartfon z serii Pixel. Qualcomm Snapdragon 855, 6 GB RAM-u i niezaprezentowany jeszcze Android Q to coś co idealnie pasowałoby do tegorocznego flagowca amerykańskiego giganta. Bez wątpienia nie jest to Google Pixel 3 Lite czy Pixel 3 XL Lite, o których ostatnio w sieci jest wyjątkowo głośno.

google coral

Jeśli jednak przyjrzymy się historii testów w Geekbench Google Coral to dostrzeżemy, że urządzenie to było testowane już w listopadzie 2017 roku. Wtedy też za wydajność odpowiadał Intel Celeron N3450, a na przestrzeni czasu nadchodząca nowość amerykańskiego giganta otrzymywała także inne procesory z serii Celeron. Tym samym Google Coral najprawdopodobniej nie będzie smartfonem, a laptopem. Bardzo możliwe, że będzie to nowy Chromebook. Informacji o tegorocznym Pixelbooku w sieci do tej pory nie pojawiało się zbyt wiele, ale jego premiera ma odbyć się na konferencji w październiku tego roku.

Zobacz też: Recenzja Google Pixel 3 XL – test kompletnego smartfona w astronomicznej cenie

Nowy laptop z Snapdragonem 855? Oczywiście wydajność tej jednostki powinna w zupełności wystarczyć do pracy biurowej czy przeglądania internetu, ale musimy pamiętać o tym, że Qualcomm posiada w swoim portfolio procesory specjalnie zaprojektowane do laptopów, a nie smartfonów. Wykorzystanie przez tak dużego producenta jak Google mobilnej jednostki zamiast takiej dedykowanej laptopom byłoby czymś dziwnym. Co więcej Google przyzwyczaiło nas do wykorzystywania procesorów Intela w swoich Chromebookach. Czym więc będzie tajemniczy Google Coral znaleziony w Geekbench? Tak naprawdę ciężko to jednoznacznie stwierdzić. Dopóki sam producent nie pokusi się o skomentowanie wszechobecnych plotek musimy żyć w niewiedzy.

Co myślicie o Google Coral? Czy waszym zdaniem będzie to nowy flagowiec czy jednak laptop? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!