Tajemniczy smartfon Huawei z MediaTek Helio P35 odnaleziony w Geekbench

Tajemniczy smartfon Huawei z MediaTek Helio P35 odnaleziony w Geekbench

Wszystko wskazuje na to, że już niedługo na rynek może trafić kolejny średniak producenta z Państwa Środka. Huawei wydał w ostatnim czasie modele z serii P40, ale jak widać firma nie chce zwalniać tempa. Teraz w Geekbench został odnaleziony nowy sprzęt Huawei. Co wiemy na jego temat?

Nowy smartfon Huawei w Geekbench

Sprzęt ten już wcześniej został certyfikowany przez chińskie organizacje 3C oraz TENAA. Jednak dopiero teraz Geekbench zdradza nam szczegóły dotyczące specyfikacji nadchodzącej nowości firmy Huawei. Smartfon ten będzie pracować pod kontrolą MediaTek Helio P35. Jednostka ta będzie wspierana przez 4 GB RAM-u. Jak widać specyfikacja ta bez wątpienia nie sprosta oczekiwaniom najbardziej wymagających użytkowników, ale może przypaść do gustu osobom, które będą szukać taniego sprzętu z rozsądnym stosunkiem ceny do możliwości. Nadchodząca nowość producenta z Państwa Środka w teście jednego rdzenia zdobyła 884 punkty, a w teście wielu rdzeni 4356 punktów.

Tajemniczy smartfon Huawei z MediaTek Helio P35 odnaleziony w Geekbench

Według Geekbench smartfon ten ma trafić na rynek z Androidem 10. Oczywiście nie spodziewałbym się wsparcia dla Usług Google. Konflikt pomiędzy rządem Stanów Zjednoczonych a firmą Huawei trwa w najlepsze i nadal chiński gigant nie może współpracować z amerykańskimi przedsiębiorstwami. Możliwe, że użytkownicy będą w stanie sami zainstalować Usługi Google tak jak ma to miejsce w przypadku Mate 30 Pro, ale to stanie się jasne zapewne dopiero po samej premierze.

Zobacz także: Google ostrzega użytkowników przed instalowaniem Usług Google na niecertyfikowanych urządzeniach (Huawei)

Według plotek nowy smartfon Huawei może trafić na rynek już w przyszłym miesiącu. Nadal w kwestii jego specyfikacji pozostaje wiele zagadek. Nie wiemy także nic na temat jego nazwy. Niemniej jednak miejmy nadzieję, że chiński producent czymś ciekawym nas zaskoczy podczas oficjalnej premiery. Oczywiście smartfon ten w pierwszej kolejności zadebiutuje na rynku chińskim, ale bardzo możliwe, że doczekamy się jego sprzedaży także na Starym Kontynencie, a w tym i w naszym kraju.

Co myślicie o specyfikacji nowego smartfonu Huawei? Korzystacie z urządzeń tego producenta? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!