Strona główna Aktualności Tajemniczy telefon HTC ze Snapdragonem 710 pojawił się w Geekbench

Tajemniczy telefon HTC ze Snapdragonem 710 pojawił się w Geekbench

-

Jeszcze kilka lat temu smartfony HTC były czymś co chciał mieć prawie każdy. Następnie przyszedł czas złych decyzji producenta z Tajwanu i wiele osób całkowicie zapomniało o tej marce. Teraz w serwisie Geekbench pojawił się tajemniczy smartfon tej firmy. Czy odmieni on sytuację?

Mocny średniak od HTC na horyzoncie

W serwisie Geekbench pojawił się nowy smartfon HTC o numerze kodowym 2Q7A100. Urządzenie to zdobyło 6979 punktów i patrząc na szczątkową specyfikację, która pojawiła się w wynikach testu benchmarkowego zapowiada się wyjątkowo ciekawie. Smartfon trafi na rynek z preinstalowanym Androidem 9 Pie. Za wydajność będzie odpowiadać Qualcomm Snapdragon 710. Jednostka ta coraz częściej pojawia się w mocniejszych średniakach różnych producentów i powinna zapewnić całkowicie płynna pracę telefonu. I to zarówno w przypadku wielu aplikacji jak i w bardziej wymagających grach. Oczywiście nie jest to flagowy procesor, ale pamiętajmy o tym, że nie każdy użytkownik potrzebuje flagowca. Snapdragon 710 wspierany będzie przez 6 GB RAM-u.

htc geekbench

Na tę chwilę nie wiemy kiedy tajemniczy smartfon HTC pojawi się na rynku. Producent z Tajwanu zadeklarował pod koniec 2018 roku, że całkowicie porzuci rynek budżetowców i skupi się na flagowcach i średniakach. I urządzenie, które pojawiło się w Geekbench tylko potwierdza te słowa. Sytuacja HTC od dłuższego czasu nie wygląda zbyt dobrze. Firma ta całkowicie przegrała walkę z konkurencją i tak naprawdę mało kto interesuje się tym co prezentuje tajwański producent.

Zobacz też: Styczeń tego roku był najgorszym miesiącem w historii HTC

HTC potrzebuje czegoś czym zaskoczy cały świat aby powrócić do świadomości użytkowników. I mocny średniak z sporą baterią i świetnymi aparatami mógłby być tym czymś. Pytanie czy tajwański producent naprawdę pójdzie tą drogą. Od pojawienia się tajemniczego urządzenia w Geekbench do jego premiery nie powinno minąć zbyt dużo czasu. Miejmy nadzieję, że już niedługo zobaczymy nowość firmy z Tajwanu!

Co myślicie o smartfonach HTC? Czekacie na premierę nowego średniaka tego producenta? A może korzystacie nadal z urządzeń tajwańskiej firmy? Zapraszamy do dyskusji!

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej