Tak będą wyglądać slidery przyszłości? Oppo z patentem, który przyciąga wzrok!

Tak będą wyglądać slidery przyszłości? Oppo z patentem, który przyciąga wzrok!

Składane smartfony coraz prężniej rozwijają swoje skrzydła ekrany. Choć jeszcze obecnie na rynku nie ma zbyt wielu urządzeń tego typu, to jednak konstrukcje Samsunga, takie jak Galaxy Z Flip czy Galaxy Fold pokazują, że mają one sens i zastosowanie. Swój składany smartfon zamierza wyprodukować również Oppo – jednak chce to zrobić inaczej niż konkurencja.

Chińska ofensywa

Oppo, wraz z Vivo są jednymi z najbardziej innowacyjnych, chińskich firm technologicznych. Oppo Reno z optycznym zoomem, wysuwana kamerka w kształcie płetwy rekina, zaprezentowany na MWC ekran z ukrytą kamerą do selfie, szybkie ładowanie VOOC to tylko jedne z wielu nowości, jakie producent wprowadził do świata smartfonów. Nic zatem dziwnego, że mierzy ona dalej i plany na przyszłość obejmują innowacje wśród smartfonów składanych. A plany te są – delikatnie mówiąc – co najmniej ciekawe.

Tak będą wyglądać slidery przyszłości? Oppo z patentem, który przyciąga wzrok!
Źródło: LetsGoDigital 

Widoczny powyżej render przedstawia smartfon, który w postaci złożonej ma ekran zbliżony w proporcjach do kwadratu, a po rozłożeniu jego powierzchnia zwiększa się o blisko 80% i przyjmuje już klasyczne wymiary. Warto zaznaczyć, że w odróżnieniu od składanych konstrukcji konkurencji, patent Oppo porusza się wyłącznie w osi pionowej. Można przypuszczać, iż wysuwana część jest oparta na sprężynie i zaczepie, który ją uwalnia w razie potrzeby. Tacka na kartę SIM znajduje się w “schowanej” części konstrukcji, więc jej wyjęcie jest równoznaczne z rozłożeniem wyświetlacza do pozycji roboczej. Patent nie wskazuje na obecność aparatu frontowego, więc być może producent zdecydował się na aparat ukryty pod wyświetlaczem, bądź po prostu z niego zrezygnował.

Tak będą wyglądać slidery przyszłości? Oppo z patentem, który przyciąga wzrok!
Źródło: LetsGoDigital 

Taka przyszłość mi się podoba!

Nie wiem jak Wam, ale mi omawiany pomysł bardzo przypadł do gustu. Niestety nie wiadomo, czy taki pomysł kiedykolwiek trafi do realizacji. Konstruktorzy musieliby bowiem uporać się m.in. z problemem umieszczenia baterii wewnątrz obudowy, która już jest w większości zajęta przez składany ekran. Niemniej jednak sam koncept jest bardzo ciekawy i cieszy, że producenci wciąż pracują nad coraz to nowszymi i ambitniejszymi projektami. Być może kiedyś któryś z nich trafi na półki sklepowe w postaci gotowego produktu.

A jak Wam podoba się patent Oppo? Kupilibyście taki smartfon? Dajcie znać w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!