Tak może wyglądać składany telefon Oppo

Tak może wyglądać składany telefon Oppo
prototyp składanego telefonu Samsunga

Wygląda na to, że coraz więcej firm interesuje się składanymi smartfonami. Po tym jak swój prototyp zaprezentował Samsung, do akcji wkracza Oppo, które ma zupełnie inny pomysł na elastycznego smartfona. Zobaczmy jak on wygląda!

Oppo patentuje składany telefon

Firma przesłała swój projekt do urzędu patentowego już we wrześniu. Dopiero teraz został zatwierdzony i opublikowany przez chińskie biuro patentowe o nazwie SIPO.

Być może rozwiązanie Oppo również bazuje na elastycznym ekranem od Samsunga. Jak wiadomo, to Koreańczycy najlepiej opanowali “zabawę” z wyświetlaczami, ponieważ byli producentem np. zawiniętych ekranów dla iPhone X.

oppo składany telefon patent

Według pomysłu chińskich inżynierów, zaginany ekran będzie na zewnątrz, a nie wewnątrz urządzenia. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie potrzeba dodatkowego “zwykłego” ekranu po drugiej stronie. Jednak jeśli tyłem naszego telefonu będzie ekran, to zdecydowanie zwiększy to podatność na zarysowania i uszkodzenia tej części. Powstały też różne wersje związane z ulokowaniem kamery. Myślę, że teraz nie ma to aż takiego znaczenia, jeśli ekran jest z dwóch stron, to wystarczy, że kamerka będzie powyżej niego.

Nie wiadomo kiedy zadebiutuje składany Oppo, ale z pewnością nie będzie pierwszym elastycznym urządzeniem na świecie, ponieważ na rynku jest już Royole FlexPai. Chińczycy mają jednak szansę przeciągnąć Samsunga, ponieważ Galaxy F zostanie prawdopodobnie pokazany dopiero wraz z S10, być może na MWC 2019.

Czy składane urządzenia podbiją rynek w 2019 roku?

Myślę, że nie ponieważ wciąż nie ujrzeliśmy takiego składaka, który by nas zachwycił. Wszystkie mają jakieś wady, których główną jest wysoka cena. Oprócz tego urządzenia są grube i nie wyglądają za ładnie. Na razie będzie to jedynie pokaz umiejętności i pomysłów, ale z czasem takie telefony mogą stać się coraz popularniejsze i przystępniejsze.

Co sądzicie o elastycznym telefonie według konceptu Oppo?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!