Tak wyglądają Nvidia RTX 4090 i RTX 4090Ti. Nowe karty są POTĘŻNE!

MSI RTX 3070

Youtuber Captains Workspace podzielił się dziś ze światem filmem, na którym omawia nowe karty graficzne Nvidii z serii RTX 40xx. Właśnie ogłoszone modele GPU już trafiły na testy. Jakie są pierwsze wrażenia? Według mnie karty wyglądają świetnie, a podświetlenie RGB nie rzuca się za bardzo w oczy,

Specyfikacja Nvidia RTX 4090:

  • 18000 rdzeni CUDA
  • 232 jednostki RT
  • zegar boost 2169 MHz
  • 48 GB pamięci GDDR7
  • moc 1000 W

Już sama specyfikacja nowego RTX-a 4090 brzmi oszałamiająco. Z pewnością z chęcią rzucą się na nią “górnicy” kryptowalut, ponieważ ceny Ethereum i Bitcoina wciąż trzymają poziom. Nowa jednostka Nvidii potrzebuje tyle mocy, że do jej zasilania służą osobne zasilacze podłączane bezpośrednio, tuż obok czterech portów DisplayPort. Na filmie została pokazana także rozbiórka grafiki, widzimy procesor składający się z czterech rdzeni otoczony mnóstwem kości pamięci. Widać, że chłodzenie GPU jest naprawdę masywne.

Grafikę sprawdzono oczywiście w benchmarku, gdzie osiągnęła aż dwa razy wyższy wynik niż RTX 3090. Przysporzyła także sporo kłopotów na biurku przez to, że ma tyle wentylatorów. Na końcu filmu widzimy natomiast RTX-a 4090 Ti, ale jego specyfikacja nie została ujawniona. Podejrzewamy, że karta pobiera ponad 1500 watów mocy, dlatego spaliła testowy zasilacz.

Jak podobają Wam się primaaprilisowe karty? Myślicie, że tak właśnie będzie wyglądać nowy RTX?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!