Tapeta może całkowicie zablokować telefon Xiaomi? Brzmi jak żart, ale to prawda!

xiaomi mi 9

Tapeta, która potrafi zablokować całkowicie telefon aż do momentu, gdy wykonany tak zwany twardy reset? Właśnie z takim problemem spotkał sie jeden z użytkowników Reddita. W jego przypadku problem dotyczył Xiaomi Mi 9, ale inni użytkownicy tego portalu postanowili sprawdzić to na swoich smartfonach giganta z Państwa Środka. Co z tego wynikło?

Jedna tapeta i sporo problemów

Użytkowników Soroush_kohan portalu Reddit poruszył bardzo ciekawy wątek. Pobrał on z grafik Google jedną z tapet, która ma idealnie pasować do ekranów typu AMOLED czy OLED. I nic w tym dziwnego, ponieważ połączenie czarnego tła i kolorowego obwódki powinno na wyświetlaczach tych wyglądać naprawdę dobrze. Wyobraźcie sobie zdziwienie tego użytkownika, gdy zobaczył, że zmiana tapety w telefonie spowodowała coś czego nie mógł się spodziewać. Po zmianie tapety wyświetlacz automatycznie włącza się i wyłącza na jedną sekundę i za każdym razem dwukrotnie wibruje. Sam ekran jest całkowicie nieaktywny i użytkownik nie jest w stanie zrobić czegokolwiek, aby odblokować telefon czy skorzystać z jakiejkolwiek aplikacji.

Tapeta może całkowicie zablokować telefon Xiaomi? Brzmi jak żart, ale to prawda!
Tapeta powodująca problemy z smartfonami Xiaomi

Po kilku razach takiego samoczynnego włączenia i wyłączenia się wyświetlacza następuje reset telefonu i widzimy Recovery Menu, a jedynym rozwiązaniem problemu jest wybranie w nim usunięcia wszystkich danych zapisanych w urządzeniu. Oczywiście po tym procesie smartfon wraca do normalności. Na początku wydawało się, że problem autora wątku na Redditie jest odosobniony, ale inni użytkownicy telefonów Xiaomi postanowili sprawdzić to na własnej skórze. O podobnych problemach donoszą także posiadacze Mi 9T Pro czy Mi 9 SE.

Zobacz także: Xiaomi niewiele zarabia na Redmi K30. Ile kosztuje wyprodukowanie tego smartfona?

Ciężko powiedzieć z jakiego powodu telefony giganta z Państwa Środka zachowują się w tak niecodzienny sposób po zmianie tapety. Co więcej problem ten nie występuje u wszystkich posiadaczy danego modelu. Najprawdopodobniej jest to jakiś błąd systemowy w MIUI, ponieważ osoby korzystające z różnych nieoficjalnych ROMów nie doświadczyli takich samych problemów ustawiając tę tapetę. Trzeba przyznać, że wygląda to wyjątkowo dziwnie i pozostaje nam czekać na kolejne informacje na ten temat.

Korzystacie z smartfonów Xiaomi? Czy kiedyś zmiana tapety wywołała w waszych telefonach dziwne reakcje? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!