Targi E3 oficjalnie odwołane z powodu zagrożenia jakim jest koronawirus. Co w sytuacji tej zrobią producenci?

Targi E3 oficjalnie odwołane z powodu zagrożenia jakim jest koronawirus. Co w sytuacji tej zrobią producenci?

Już o kilku dni w sieci pojawiały się plotki mówiące, że coroczne wydarzenie jakim są targi Electronic Entertainment Expo w tym roku zostaną odwołane z powodu koronawirusa. Teraz niestety informacje te zostały oficjalnie potwierdzone – E3 2020 nie odbędą się. Część firm już teraz stara się znaleźć wyjście z tej trudnej sytuacji.

Co oznacza odwołanie targów E3?

Bez wątpienia E3 odbywające się każdego roku w Los Angeles w Stanach Zjednoczonych to największe targi gier wideo na świecie. To właśnie w hali Convention Center producenci prezentowali nam swoje nowe produkcje, zapowiadali premiery gier czy nawet odbywały się premiery nowych urządzeń związanych właśnie z grami. Teraz Entertainment Software Association, grupa firm prowadzących targi E3, wydała oficjalne oświadczenie prasowe, w którym jasno informuje o odwołaniu wydarzenia. Powód takiej decyzji jest prosty – producenci chcą dbać o swoje bezpieczeństwo jak i odwiedzających. Koronawirus rozprzestrzenia się na całym świecie, a tak duże skupisko ludzi jest bez wątpienia miejscem, gdzie nie trudno o zareżenie.

Oczywiście organizatorzy targów już zapowiedzieli, że część konferencji odbędzie się online. Bez wątpienia nie wszystko będzie dało się tak rozwiązać, ponieważ na targach E3 bardzo często sami fani mogli po raz pierwszy zagrać w nowe produkcje. Niemniej jednak tacy giganci jak Microsoft oraz Ubisoft już zapowiedzieli, że w czerwcu tego roku odbędą się konferencje transmitowane w sieci, podczas których zobaczymy nowe gry. Oczywiście gry te miały zostać zaprezentowane w Las Vegas na E3, ale myślę, że opcja z premierą online także przypadnie do gustu graczom.

Zobacz także: Geekbench zdradza szczegóły dotyczące specyfikacji Motoroli One Mid

W tym roku po rz pierwszy w targach miała wziąć udział także firma Warnes Bros, która miała zaprezentować światu nowe produkcje z Batmanem oraz Harrym Potterem w roli głównej. Ciężko powiedzieć jak z sytuacji tej będą chciały wyjść inne firmy, ale myślę, że większość przedsiębiorstw zdecyduje się właśnie na konferencje online, która będzie mieć miejsce w tych samych dniach co miały odbywać się targi E3. Pozostaje nam czekać na kolejne informacje na ten temat!

Co myślicie o odwołaniu targów E3? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!