TCL wyprzedziło LG w liczbie sprzedawanych telewizorów

tcl

Marka, która powstała w Chinach powoli zaczyna zdobywać coraz większe uznanie w świecie elektroniki. Dowodem na to jest wciąż rosnąca liczba sprzedawanych telewizorów.

Google TV pomogło?

TCL przez długi czas była postrzegana, jako firma ze średniej półki, która oferowała budżetowe rozwiązania dla osób, które chciały mieć w domu np. smart TV. Schemat ten dawno już się zmienił i teraz TCL kojarzona jest z telewizorami, smartfonami i sprzętem elektronicznym najwyższej klasy. Powoli, ale z uporem przecierała szlaki na nowych rynkach całego świata, aż w końcu trafiła na drugie miejsce listy firm, które są najchętniej wybierane przez klientów. Na samym szczycie wciąż pozostaje Samsung, ale TCL powoli zaczyna deptać również tej firmie po piętach. Nie można nie wspomnieć, że dużą zasługę w tym sukcesie ma Google, które współpracuje z TCL, przy usługach Google TV.

TCL wyprzedziło LG w liczbie sprzedawanych telewizorów
Źródło: TCL

Małe różnice, wielkie sukcesy

Różnica pomiędzy TCL, a LG wynosi obecnie około 30 000 sprzedanych telewizorów, co w skali świata może wydawać się niewielką liczbą. Jeszcze wyraźniej widać, to gdy dla porównania użyjemy procentów. TCL ma udziały w 11,7% rynku telewizorów, podczas gdy LG ma ich 11,69%. Dla porównania Samsung ma w swoich rękach aż 19,6% całego rynku. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że TCL zdobyło swoją pozycję w okresie, kiedy na całym świecie wyraźnie spadł popyt na telewizory.

Źródło: 9to5google.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!