TCL rusza z masową produkcją wyświetlaczy o odświeżaniu 144 Hz

TCL rusza z masową produkcją wyświetlaczy o odświeżaniu 144 Hz

Ekrany o zwiększonej częstotliwości w smartfonach stały się pewnego rodzaju standardem zarówno wśród mocniejszych średniaków jak i flagowców. Teraz firma TCL ujawnia, że rusza z masową produkcją wyświetlaczy o częstotliwości aż 144 Hz. Co to dla nas oznacza?

Ekrany z zwiększonym odświeżaniem nowym trendem?

Bez wątpienia jestem fanem wyświetlaczy o wyższym odświeżaniu niż 60 Hz. Rozwiązanie to daje nam odczucie zdecydowanie większej płynności podczas przeglądania sieci czy nawet poruszania się po menu. Z tego też powodu doskonale rozumiem samych producentów, którzy chcą wykorzystywać nowy typ wyświetlaczy zarówno w droższych jak i tańszych smartfonach. Teraz firma TCL ogłosiła, że rusza z masową produkcją ekranów o odświeżaniu na poziomie 144 Hz. Oczywiście już wcześniej takie wyświetlacze mogliśmy znaleźć w modelach Nubia Play 5G czy Red Magic 5G, ale teraz technologia ta powinna trafić do jeszcze większej liczby urządzeń.

Według TCL produkowane właśnie wyświetlacze mają trafić do pierwszych odbiorców już w najbliższej przyszłości. Producent z Państwa Środka zaznaczył, że ekranami o odświeżaniu 144 Hz zainteresowanych jest sporo dużych producentów. Myślę, że możemy być wręcz pewni, że prędzej czy później doczekamy się ich zastosowania także w smartfonach Redmi lub Xiaomi. Od dłuższego czasu słyszymy o Mi 10 Ultra mającym oferować odświeżanie 120 Hz. Bardzo możliwe, że 144 Hz zostaną wykorzystane dopiero w kolejnym Mi MIXie, który także powinien trafić na rynek jeszcze w tym roku.

Zobacz także: Poznajcie Motorolę Moto G 5G Plus -urządzenie z 5G dla wszystkich!

Mam nadzieję, że już niedługo poznamy jakie dokładnie firmy skorzystają z matryc TCL. Jeśli chiński producent odpowiednio wyceni swoje rozwiązanie to za niedługo możemy być świadkami premier także średniaków oferujących odświeżanie na poziomie 144 Hz. Pozostaje nam uzbroić się w jeszcze trochę cierpliwości i czekać na kolejne informacje na ten temat!

Co myślicie o wyświetlaczach o zwiększonej częstotliwości odświeżania? Korzystaliście kiedykolwiek ze smartfona z tego typu ekranem? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!