TCL wprowadza do swojej oferty nowe telewizory QLED i nie tylko!

TCL wprowadza do swojej oferty nowe telewizory QLED i nie tylko!

Firma TCL na trwających właśnie targach CES 2020 w Las Vegas oficjalnie zapowiedziała nowe telewizory wykonane w technologii QLED z serii X oraz C. chińska firma postanowiła również zaprezentować nowe produkty audio, czyli soundbar, bezprzewodowe słuchawki douszne True Wireless, o których mogliśmy usłyszeć więcej już wcześniej oraz słuchawki z funkcją monitorowania tętna. Przyjrzyjmy się bliżej tym urządzeniom!

Telewizor TCL QLED 8K serii X91

Ten model w Europie będzie dostępny w 75-calowej wersji, która charakteryzuje się rozdzielczością 8K i matrycą wykonaną w technologii QLED. Jak informuje producent, TV oferuje również technologię wyświetlania Quantum Dot i obrazowania Dolby Vision. Seria X91 charakteryzuje się dodatkowo technologią miejscowego przyciemniania (Local Dimming), która zapewniać ma precyzyjne sterowanie podświetleniem, a dodatkowo wzmocnionym kontrastem i żywą kolorystyką. Jeśli chodzi o nagłośnienie, to ten model oferuje systemy Onkyo i Dolby Atmos, które zapewniają bardzo dobrą jakość dźwięku. 

TCL wprowadza do swojej oferty nowe telewizory QLED i nie tylko!

Co ważne, nie zabrakło również certyfikatu IMAX Enhanced, który potwierdza, że omawiany telewizor posiada najwyższej jakości parametry kina domowego, a dodatkowo  na wyposażeniu ma najnowszą wersję systemu operacyjnego Android. Ciekawym rozwiązaniem jest wbudowana wysuwana kamerka, która „wywoływana” jest automatycznie przez użytkownika. 

Zobacz także: Nokia Smart TV oficjalnie zaprezentowany w Indiach. Czy jest na czym zawiesić okno?

Model ten dostępny będzie w Europie i Australii od drugiego kwartału 2020 roku, a w późniejszym czasie pojawi się także na innych rynkach. 

Telewizory QLED serii C81 oraz C71

Model z serii C81 oferowany jest w wersji 75-, 65- oraz 55-calowej. Oferuje on technologię wyświetlania Quantum Dot, technologię Dolby Vision, Dolby Atmos, a także HDR 10+.  Modele 75- i 65-calowe posiadają dodatkowo technologię płynności obrazu – Motion Clarity, która pozwala na 100 Hz odświeżanie obrazu. Tutaj również pojawił się system nagłośnienia Onkyo, platforma producenta TCL AI-IN, funkcja zdalnego sterowania głosem oraz najnowsza wersja systemu Android. 

TCL wprowadza do swojej oferty nowe telewizory QLED i nie tylko!

Seria C71 charakteryzuje się 65-, 55- oraz 50-calową wersją. Jeśli chodzi o wyposażenie, to mamy tutaj technologię wyświetlania Quantum Dot, technologię Dolby Vision, Dolby Atmos, oraz HDR 10+ i funkcję zdalnego sterowania głosem. Nie zabrakło również platformy TCL AI-IN oraz najnowszego systemu Android. 

Technologia Vidrian Mini-LED

Producent chwali się, że wprowadził właśnie pierwszą na świecie technologię obrazu opartą na specjalnie stworzonych, niezależnych strefach z tysiącami mikro żarówek ledowych, które zostały bezpośrednio wtopione w krystalicznie czyste szklane podłoże. Technologia ta ma zdecydowanie podnieść parametry obrazu w telewizorach LCD LED. Producent informuje, że ta technologia ma zapewnić klientom lepsze doświadczenia wizualne, bez względu na poziom oświetlenia pomieszczenia. Telewizory starszej generacji gorzej sobie radzą w jasnych pomieszczeniach i tracą na wydajności przy dłuższej eksploatacji, a telewizory TCL z technologią Vidrian Mini-LED mają zapewniać lepszy kontrast, doskonałą jasność bez względu na kąt patrzenia. 

Słuchawki ACTV z funkcją monitorowania tętna przy treningu strefowym

Jest to kolejna nowość chińskiego producenta, czyli słuchawki, które charakteryzują się dość niecodzienny rozwiązaniem, a mianowicie czujnikiem tętna. Słuchawki TCL ACTV 200 BT oferują technologię zdalnego wykrywania tętna ActivHearts, która cechuje się dwuczujnikowym systemem wbudowanym w tubę akustyczną prawej słuchawki. Jak informuje producent, urządzenie w czasie rzeczywistym przekazuje dokładne odczyty tętna, dzięki czemu użytkownicy mogą monitorować poziom tętna podczas treningu. Wspomniana technologia posiada dodatkowo czujniki LED na podczerwień oraz wiele czujników rozmieszczonych w układzie 360 stopni, które zapewniają monitoring przepływu krwi w uchu. 

TCL wprowadza do swojej oferty nowe telewizory QLED i nie tylko!

Na wyposażeniu jest także przetwornik 8,6 mm i pasywna izolacja szumów, mechanizm regulowania kabli, który pozwala na komfortowe założenie słuchawek oraz odporność na pot i zachlapania dzięki normie IPX4.  Warto na koniec dodać, że słuchawki kompatybilne są z dużą liczbą aplikacji stricte skupiających się na zdrowiu i fitness. 

Przyznacie sami, że firma TCL zaprezentowała na targach CES 2020 całkiem sporo nowości. Co o nich sądzicie? Dajcie znać w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!