Tego się nie spodziewałem. 5-letnia Sony Xperia XZ wróciła do sprzedaży w Polsce

sony xperia xz

Kilka dni temu pisałem o tym, że do sprzedaży wrócił POCOPHONE F1, który, pomimo wieku, nadal jest całkiem dobrym wyborem. Nie spodziewałem się jednak, że będziemy mogli kupić jeszcze starszą Sony Xperię XZ!

Sony Xperia XZ, czyli 5-letni smartfon wraca do sprzedaży!

Jak się okazuje, Orange znowu nas wszystkich zszokowało i po rzuceniu do sprzedaży POCOPHONE F1, tym razem sprzedają Sony Xperia XZ. Tak, mówimy o smartfonie sprzed 5 lat, który dzisiaj… a w sumie o tym powiemy sobie później.

Tak, nowy egzemplarz Sony Xperia XZ możemy zakupić w Orange. Jest opcja zapłaty z góry, jak i zakup na raty. Cena? Wynosi niezbyt mało, bowiem aż 799 złotych. W przypadku rat, możemy skorzystać z oferty, w ramach której musimy płacić po 39,95 PLN przez 20 miesięcy. Do wyboru jest tylko srebrna wersja kolorystyczna.

sony xperia xz

Warto sobie przypomnieć specyfikację tego smartfona. Mamy tutaj procesor Qualcomm Snapdragon 820 oraz 3 GB pamięci RAM. Wyświetlacz to 5,2-calowy IPS o rozdzielczości Full HD (w już rzadkich proporcjach 16:9). Na pliki użytkownika przewidziano wbudowaną pamięć o pojemności 32 GB z możliwością rozszerzenia o kartę pamięci. Całość zasila niewielkie ogniwo o pojemności 2900 mAh.

Warto dodać, że nawet dzisiaj telefon ten prezentuje się całkiem dobrze, ale nie jest warty 799 złotych. Gdyby kosztował tak maksymalnie 450 (może 500) złotych to byłoby chociaż dobrym przemyśleć zakup. Niestety, za niemalże 800 złotych znajdziemy lepsze, nowe propozycje.

Nie trzeba jednak tego smartfona skreślać. Na popularnych serwisach aukcyjnych, telefon ten (co prawda używany) możemy wyrwać za parę stówek. Za taką kwotę jest to świetny zakup jako telefon zapasowy bądź do testowania oprogramowania (chociażby Custom ROM-ów).

Źródło: Orange

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!