Strona główna Aktualności Telefon rugged i moduły? Doogee S90 ma przenieść wytrzymałe urządzenia na zupełnie...

Telefon rugged i moduły? Doogee S90 ma przenieść wytrzymałe urządzenia na zupełnie inny poziom!

-

Smartfony typu rugged cechują się przede wszystkim ogromną wytrzymałością i odpornością na trudy dnia codziennego stawiane przez użytkownika. Większość urządzeń tego typu posiada specyfikację budżetowców albo tańszych średniaków i niczym szczególnym nas nie zaskakuje. I tutaj pojawia się Doogee S90, który ma zmienić wszystko!

Przede wszystkim wytrzymałość

Same moduły nie są nowością. Moto Mods firmy Motorola może nie cieszą się ogromną popularnością, ale to właśnie te dodatki pokazały, że modułowe smartfony mogą istnieć i być wykorzystywane przez normalnego użytkownika. Evan Blass, na swoim koncie w serwisie Twitter, ujawnił specyfikację oraz jedną grafikę prezentującą nadchodzącego Doogee S90. Oczywiście informacje te nie zostały w jakikolwiek sposób potwierdzone przez samego producenta, ale przecieki publikowane przez Evana Blassa najczęściej odnajdują swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Na froncie nowości chińskiego giganta znajdziemy ekran o nieznanej jeszcze przekątnej oraz rozdzielczości FullHD+. Spodziewałbym się wyświetlacza w okolicach 6 cali, bo taka wielkość stała się standardem na rynku urządzeń mobilnych. Za wydajność będzie odpowiadać MediaTek Helio P60. Oczywiście nie jest to topowa jednostka mogąca konkurować z najmocniejszymi smartfonami na rynku, ale w zupełności powinna wystarczyć większości osób. Jednostka ta wspierana będzie przez 6 GB RAM, a na pliki użytkownika zostanie przeznaczone 128 GB pamięci wewnętrznej. Na pleckach znajdziemy 16-megapikselowy aparat, a na froncie 8-megapikselowy. Całość ma działać dzięki baterii o pojemności 5000 mAh. Doogee S90 będzie mógł pochwalić się certyfikatem IP68 oraz IP69K. Ten drugi zdefiniowany jest przez niemiecką normę DIN jako ochronę przed wysokim ciśnieniem i wysoką temparaturą. Tym samym smartfon producenta z Państwa Środka będzie jeszcze wytrzymalszy i jeszcze trudniej będzie go uszkodzić.

Takie moduły mają sens!

Przejdźmy jednak do dużo ciekawszej kwestii czyli modułów. W sprzedaży mają pojawić się aż cztery dodatki do Doogee S90. Nie będą one oczywiście częścią zestawu, a akcesoriami sprzedawanymi całkowicie osobno. Pierwszym z nich będzie dodatkowa bateria o pojemności 5000 mAh. To w połączeniu z wbudowanym ogniwem sprawia, że Doogee S90 będzie mógł bić rekordy w czasie pracy na jednym ładowaniu (o ile nie zawiedzie optymalizacja). Kolejnym jest system nocnej wizji. Najprawdopodobniej będzie to działało na podobnej zasadzie co noktowizor. Oczywiście nie jest to gadżet, który wykorzysta każdy, ale myślę, że znajdzie się spore grono odbiorców, dla których będzie on wyjątkowo przydatny.

Nie zabrakło także pada do gier czyli czegoś co staje się coraz to popularniejsze na rynku smartfonów. I nic w tym dziwnego. Gry mobilne nieustanie się rozwijają, same telefony są coraz to mocniejsze, a granie na dotykowym ekranie nie należy do zbyt przyjemnych czynności. Doogee S90 nie będzie demonem szybkości, ale w większością produkcji dostępnych na Androida powinien sobie poradzić. Czwartym, a zarazem ostatnim, modułem jest dwukierunkowe radio. Dodatek ten nie będzie produkowany jednak przez samego producenta telefonu, a zewnętrzną firmę, która ma doświadczenie w tego typu urządzeniach. Trzeba przyznać, że, przynajmniej na papierze, Doogee S90 prezentuje się bardzo ciekawie.

Co myślicie o Doogee S90? Korzystacie z smartfonów typu rugged? Czekamy na komentarze!

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej