Wow! Telegram ułatwi Ci migrację z WhatsApp!

telegram

Telegram to komunikator, z którego korzystam od niemalże 3 lat. Właśnie dostał kolejną aktualizację, która powinna przydać się tym, którzy migrują z innych komunikatorów internetowych.

Telegram pozwoli Ci na łatwą migrację z WhatsApp

W styczniu do Telegrama dołączyło ponad 100 milionów nowych użytkowników. W związku z ostatnimi wydarzeniami możemy myśleć, że wielu z nich migruje z innych, podobnych rozwiązań. Z tego też powodu deweloperzy postanowili ułatwić proces migracji. Jak?

Od teraz użytkownicy komunikatorów WhatsApp, Line oraz KakaoTalk mogą przenieść swoje wiadomości oraz udostępniane multimedia bezpośrednio do Telegrama. Co ważne, wiadomości zachowują swoje oryginalne daty wysłania, dzięki czemu zostaną one odpowiednio posegregowane. Muszę dodać, że przeniesione do Telegrama multimedia nie zajmują miejsca w naszym telefonie, bowiem przechowywane one są w chmurze.

Ulepszono także czaty głosowe. Od teraz możemy dostosowywać głośność każdego uczestnika, a więc jeśli Twój kolega mówi zbyt cicho, to możesz go pogłośnić, a jeśli za głośno – ściszyć. Ulepszono również odtwarzacz muzyczny, a także dodano nowe animacje na Androidzie. Poprawiono też zachowanie naszej prywatności dzięki możliwości usunięcia sekretnych czatów, grup oraz historii połączeń po obu stronach.

Udostępniono także możliwość zgłaszania fałszywych kanałów. Do tej pory wszystkie aplikacje Telegrama umożliwiały zgłaszanie spamu i innych rodzajów nielegalnych treści, w tym wezwań do przemocy czy wykorzystywania dzieci. Od teraz zgłosić możemy także grupy i kanały podszywające się pod inne jednostki. Deweloperzy dodali również wiele usprawnień dla funkcji TalkBack oraz VoiceOver.

Korzystacie z Telegrama? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!