Telegram aktualizacją znacznie ułatwił dodawanie nowych kontaktów

Telegram aktualizacją znacznie ułatwił dodawanie nowych kontaktów

Telegram to mój główny komunikator, z którego to korzystam codziennie. Ba! Coraz więcej moich znajomych zaczyna przenosić się na tę platformę. Tak się składa, że dodawanie nowych kontaktów stało się o wiele łatwiejsze.

Telegram od teraz umożliwia dodawanie nowych kontaktów na podstawie lokalizacji

Do tej pory dodanie nowego kontaktu odbywało się na podstawie numeru telefonu – nasz znajomy musiał podać nam swój numer, który to zapisywaliśmy w Telegramie. Proces ten został znacznie ułatwiony.

Przede wszystkim komunikator nie będzie wymagał dzielenia się swoim numerem telefonu w celu dodania nowego kontaktu – wszystko będzie działać na podstawie lokalizacji. Wystarczy przejść w zakładkę Kontakty, następnie w Dodaj ludzi w pobliżu. Jeśli nasz znajomy również uruchomił ten ekran to powinnśmy zobaczyć się nawzajem na wyświetlaczach smartfonów.

Innym, równie ciekawym dodatkiem są grupy oparte o lokalizację. Dokładnie na tym samym ekranie, o którym pisałem wcześniej, powinny wyświetlić się nam grupy, których działanie to kilka najbliższych kilometrów. Nawet udało mi się jedną takową znaleźć, która to nazywa się po prostu Lublin.

Telegram aktualizacją znacznie ułatwił dodawanie nowych kontaktów

Ponadto, do Telegrama dodano możliwość przenoszenia praw właściciela do grupy znajomym, rozszerzono możliwości konfiguracji powiadomień oraz, co ciekawe, wprowadzono obsługę Siri. Tak, użytkownicy Apple’a od teraz mogą cieszyć się głosowym wysyłaniem wiadomości w Telegramie. Warto także wspomnieć, że właściciele iPhone’ów dostali ulepszony ekran konfiguracji wyglądu aplikacji.

Telegram jest dostępny w formie wielu aplikacji, na przykład Plus Messenger, Telegram X oraz właśnie Telegram. Ta, ostatnia, która to również jest oficjalnym klientem komunikatora, domyślnie nie jest dostępna w języku polskim, jednak od dłuższego czasu istnieje oficjalne tłumaczenie, które to możecie włączyć manualnie. Wystarczy wejść na >tę stronę< i postępować zgodnie z instrukcją tam się znajdującą. Sam proces trwa maksymalnie 5 sekund.

RootBlog.pl również jest obecny na Telegramie. Znajdziecie tutaj grupę dyskusyjną oraz kanał z aktualnymi promocjami i kuponami.

Sam korzystam z Telegrama nieprzerwanie od ponad roku i każdego dnia lubię go coraz bardziej. Bardzo szybko wyparł on u mnie Messengera, z którego aktualnie korzystam naprawdę rzadko.

A Wy używacie Telegrama? Znacie jakieś ciekawe kanały?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!