Nareszcie! Telegram od teraz oferuje głosowe czaty grupowe!

Nareszcie! Telegram od teraz oferuje głosowe czaty grupowe!

Telegram to niezwykle funkcjonalny komunikator internetowy, jednak twórcy nadal dodają bardzo ciekawe nowości. Najnowsza aktualizacja wprowadza coś naprawdę ogromnego i ważnego – głosowe czaty grupowe!

Telegram od ponad dwóch lat jest moim głównym komunikatorem internetowym. Już na długie miesiące przed jego zainstalowaniem słyszałem o nim same pozytywy, aż w końcu zdecydowałem się go pobrać. Telegram jest z nami już od ponad siedmiu lat i ciągle jest rozbudowywany o kolejne dodatki.

Telegram z kolejną dużą funkcją!

Oczywiście zacznijmy od największej nowości, czyli od grupowych czatów głosowych. To kompletnie zmienia podejście do tego komunikatora i rozszerza jego target. Od teraz na Telegramie będą mogły tworzyć się grupy pracowników, gdzie będzie można przeprowadzać normalne konferencje. Jeszcze poczekam aż deweloperzy dodadzą możliwość udostępniania ekranu (co zapowiedzieli w najnowszym changelogu) i będę miał świetny zamiennik dla Microsoft Teams oraz Discorda!

Co ważne, użytkownik będzie mógł do konferencji dołączać w dowolnym momencie. Przebywanie w rozmowie nie ograniczy funkcjonalności komunikatora i dalej będziemy mogli pisać z innymi czy przeglądać pliki. Mało tego, na ekranie pozostaną elementy sterujące mikrofonem, dzięki czemu w każdej chwili będziemy mogli się wyciszyć (podobną rzecz będziemy mogli zrobić korzystając z skrótu klawiaturowego – genialne!).

W przypadku Androida aplikacja będzie wyświetlać specjalny pływający widget z elementami sterującymi mikrofonem i pokazującymi kto aktualnie mówi. Co ciekawe, czaty głosowe mają pomieścić nawet kilka tysięcy użytkowników.

Co dodano oprócz grupowych czatów głosowych? Zoptymalizowano działanie naklejek – od teraz, podczas ich ładowania, będą wyświetlały się specjalne kontury. Ponadto naklejki mają wyświetlać się w 180 klatkach na sekundę, w nieskończonej rozdzielczości, a ich waga ma być mniejsza niż 50 KB.

Użytkownicy Androida powinni docenić możliwość przeniesienia danych aplikacji na kartę pamięci, a Ci co korzystają z iOS będą mogli odczytywać wiadomości z użyciem asystenta głosowego Siri. Ponadto rozszerzono możliwości wbudowanego edytora zdjęć i dodano więcej animowanych naklejek. Ostatnią nowością jest przedstawienie specjalnej platformy, na której każdy z nas może zgłosić jakiś problem lub pomysł na nową funkcję.

Co ciekawe, na samym końcu ogłoszenia twórcy zostawili specjalny dopisek

I to wszystko na dziś, zobaczymy się w 2021 r. lub gdy skończymy budować kolejną wielką rzecz – cokolwiek nastąpi wcześniej.

Wygląda to na zapowiedź jeszcze jednej dużej aktualizacji w tym roku. Muszę dodać, że do końca roku zostało mniej niż pół miesiąca.

Jak myślicie? Co jeszcze twórcy Telegrama chcą dodać? Swoje pomysły podajcie w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!