Telegram z aktualizacją: od teraz możemy przechowywać pliki ważące aż 2 GB

telegram

Przyszedł nowy miesiąc, a więc też powinna pojawić się jakaś nowa aktualizacja Telegrama. Co tym razem przygotowali dla nas deweloperzy? Sprawdźcie!

Telegram od ponad dwóch lat jest moim głównym komunikatorem internetowym. Już na długie miesiące przed jego zainstalowaniem słyszałem o nim same pozytywy, aż w końcu zdecydowałem się go pobrać. Telegram jest z nami już od 7 lat i ciągle jest rozbudowywany o kolejne dodatki.

Kolejna aktualizacja Telegrama!

Pierwszą nowością są wideo profilowe. Co to jest? Zamiast zwykłego zdjęcia możemy ustawić film, który będzie robił za fotografię profilową. Co ważne, możemy wybrać pojedynczą klatkę filmu, która będzie używana jako statyczne zdjęcie profilowe w czatach. Oczywiście podczas tworzenia wideo profilowego komunikator udostępni nam wbudowany edytor multimediów.

Ulepszono również funkcję “Ludzie w pobliżu”. Po otwarciu nowego czatu Telegram zasugeruje naklejkę powitalną, a jeśli ktoś się z nami skontaktuje, to będziemy mogli zobaczyć jak daleko od nas się on znajduje. Dodano także miniaturki wysyłanych zdjęć, które będą wyświetlać się w powiadomieniach, na liście czatów oraz w wynikach wyszukiwania. Ulepszeń doczekali się również właściciele dużych grup (minimum 500 osób). Dodano także możliwość wygładzenia twarzy na zdjęciach selfie oraz wiele nowych animowanych emoji.

Telegram z aktualizacją: od teraz możemy przechowywać pliki ważące aż 2 GB

Poprawki dotknęły także ustawienia prywatności. Od teraz możemy sobie tak ustawić, że wiadomości od osób spoza naszej listy kontaktów automatycznie będą lądować w archiwum i nie będą wywoływać powiadomień. Użytkownicy Androida doczekali się odświeżonego odtwarzacza dźwięków, a osoby korzystające z Telegram Desktop – obsługi 3 kont w tym samym czasie.

Telegram z aktualizacją: od teraz możemy przechowywać pliki ważące aż 2 GB

To co jest szczególne ciekawe to zwiększenie limitu maksymalnej wagi jednego pliku. Znam wiele osób, dla których Telegram to wygodne narzędzie do przetrzymywania plików. Do tej pory limit wagi pojedynczego pliku wynosił 1,5 GB. Deweloperzy postanowili to nieco podwyższyć i od teraz jest to 2 GB!

Korzystacie z Telegrama? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!