Telegram Premium oficjalnie! Oto co oferuje

telegram

Zgodnie z zapowiedziami, Telegram oficjalnie wprowadził subskrypcję premium. Co takiego nam oferuje?

Telegram Premium już jest – co oferuje?

Twórcy pochwalili się, że z Telegrama aktywnie korzysta 700 mln użytkowników miesięcznie. I jest to zasługa rekomendacji, bowiem Telegram nigdy nie zapłacił za reklamę. W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie twórcy uruchomili subskrypcję Premium, z której przychody mają otworzyć furtkę do dalszego rozwoju i pozwolą utrzymać tam ogromną infrastrukturę. Oczywiście nadal pozostaje wersja darmowa Telegrama ze wszystkimi funkcjami, które były dostępne do tej pory.

Co dostajemy wykupując subskrypcję? Przede wszystkim podwojone limity. Mowa tu chociażby o opcji wysyłania plików, gdzie jeden może ważyć nawet 4 GB (w darmowej wersji jest to 2 GB). Jak mówi Telegram – to wystarczająco dużo miejsca na 4 godziny wideo w jakości 1080p lub 18 dni wysokiej jakości dźwięku.

Premium użytkownicy mają też być traktowani priorytetowo w pobieraniu plików. Dlatego też mogą liczyć na o wiele szybsze pobieranie danych z chmury Telegrama.

Dzięki usłudze Premium można również śledzić do 1000 kanałów, utworzyć do 20 folderów czatów z maksymalnie 200 czatami każdy, dodać czwarte konto do dowolnej aplikacji Telegram, a nawet przypiąć 10 czatów na głównej liście i zapisać do 10 ulubionych naklejek. Mi osobiście najbardziej podoba się opcja przypięcia większej liczby czatów.

Telegram limity
(fot. Telegram)

Premium userzy dostają również opcję napisania dłuższej biografii z funkcją zamieszczania linków. Będzie też można umieszczać dłuższe podpisy pod multimediami. Płacący dostają także opcję zarezerwowania nawet 20 publicznych linków t.me.

Wyjątkową nowością jest opcja przerabiania wiadomości głosowych na tekst. Jeśli ktoś ciągle wysyła Wam tzw. głosówki, a nie możecie ich odsłuchać i wolicie przeczytać, to ta funkcja jest wręcz zbawienna.

Użytkownicy premium dostają także pełnoekranowe animacje czy unikalne reakcje. Co ciekawe, Telegram dodaje również opcję zmiany domyślnego folderu z czatami. Ponadto subskrybenci mogą włączyć ustawienie w sekcji Prywatność i bezpieczeństwo, aby automatycznie archiwizować i wyciszać nowe czaty.

No i finalnie użytkownicy z abonamentem mogą też ustawić animowane zdjęcia profilowe widoczne w całej aplikacji – również na liście czatów. Każdy użytkownik premium zostanie odznaczony specjalnym logo gwiazdki oraz skorzysta z nowych ikon. A na sam koniec warto wspomnieć o braku reklam, które aktualnie wyświetlają się czasami w dużych kanałach publicznych.

Co ważne, z funkcji premium możemy korzystać w stosunku do darmowych użytkowników. To oznacza, że osoba bez subskrypcji spokojnie będzie mogła pobierać odebrane załączniki ważące 4 GB czy zobaczyć te specjalne reakcje na wiadomości. Na tym polu Telegram nas nie ogranicza.

Telegram Premium – cena w Polsce

Aktualizacja pojawiła się już na iOS i iPadOS. Na tym systemie koszt subskrypcji jest dosyć wygórowany i wynosi 26,99 PLN miesięcznie.

Telegram Premium w iOS
Telegram Premium w iOS

Źródło: Telegram

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!