Telegram rozbudowuje możliwości Stories. Co dodano?

(fot. Telegram)
(fot. Telegram)

No i jest nowa aktualizacja Telegrama. Tym razem skupiono się na rozszerzeniu tego, co dodano ostatnio, czyli Stories.

Telegram z lepszymi Stories

Jak zapewne pamiętacie, w ostatniej aktualizacji Telegram dodał długo wyczekiwane Stories, czyli system dodawania zdjęć/nagrań, które znikną po wybranym czasie. Taka forma dzielenia się treściami pozwala na jednoczesne dotarcie do znajomych bez potrzeby pisania wiadomości prywatnych. Teraz natomiast relacje rozwijają się.

Od teraz relacje trafiają także do kanałów. W ramach subskrypcji Premium użytkownicy otrzymują ulepszenie, które mogą przekazać dowolnemu kanałowi. Kanały zbierają ulepszenia za pomocą specjalnego linku. Gdy kanał uzyska wystarczającą liczbę ulepszeń, administratorzy tego kanału będą mogli publikować relacje jako kanał, bezpośrednio w strumieniach relacji swoich subskrybentów. Co ciekawe, jak kanał zyskuje więcej ulepszeń, to awansuje na wyższy poziom. Za każdy poziom kanał może publikować 1 dodatkową relację dziennie.

Teraz również można dodawać naklejki do Stories, na które można reagować. Co ważne, relacje publikowane przez kanały wyświetlają liczniki reakcji, pokazujące łączną liczbę dotknięć dla każdej emocji. Każdy może dodać 1 naklejkę reakcyjną do każdego stories, ale użytkownicy premium mogą dodać do 5 naklejek.

Do relacji dodamy także plik audio z urządzenia. Ma to pozwolić na udostępnianie treści z niestandardowymi ścieżkami dźwiękowymi lub narracją.

Zmodyfikowano również design wysyłania multimediów do jednokrotnego obejrzenia. Jest to dosyć stara funkcja w Telegramie (istnieje od 2013 roku), która nieco przypomina Snapchata. Twórcy twierdzą, że teraz korzystanie z tego dodatku ma być łatwiejsze.

Ostatnią nowością są usprawnienia dotyczące bezpieczeństwa. Od teraz nowe alerty o nowym logowaniu będą o wiele lepiej wyszczególnione.

Źródło: Telegram blog

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!