Telegram z kolejną aktualizacją. Dodano “dyskretne wiadomości”

Telegram z kolejną aktualizacją. Dodano "dyskretne wiadomości"

Telegram to komunikator znany z szybkiej implementacji przeróżnych nowości. Twórcy właśnie dodali takie rzeczy jak dyskretne wiadomości, nowe menu multimediów dla Androida czy animowane emoji.

Telegram i nowa aktualizacja

Nowy update wprowadza wiele ciekawych nowości, dlatego od razu do nich przejdę. Pierwszą z nich jest wysyłanie dyskretnych wiadomości. Nasz rozmówca dostanie powiadomienie o nowej wiadomości, ale jego telefon nie wyda żadnych dźwięków i wibracji. Jest to przydatne, kiedy  nie chcemy rozpraszać naszego znajomego, a musimy mu coś przekazać. Aby z tego skorzystać wystarczy napisać wiadomość, a następnie przycisnąć dłużej przycisk Wyślij. To wyświetli nam opcję wysłania wiadomości dyskretnej.

Kolejną nowością jest Tryb Wolny (Slow Mode). Jest to funkcja dostępna dla administratorów grup. Sprawia ona, że dana osoba może wysłać tylko jedną wiadomość na jakiś określony czas, na przykład 45 sekund. Kolejnym ciekawym dodatkiem związanym z grupami są tytuły – administrator może nadać specjalne nazwy innym adminom.

Telegram z kolejną aktualizacją. Dodano "dyskretne wiadomości"

Pojawiło się również kilka dodatków związanych z multimediami. Jednym z nich są dynamiczne miniaturki filmów, które pokazują dowolny fragment tego nagrania. Wysyłając komuś film możemy również wpisać moment, na którym chcemy skupić uwagę naszego znajomego. Rozmówca, po kliknięciu w odnośnik, od razu zostanie przeniesiony do tego fragmentu.

Kilka słów o poprzedniej aktualizacji: Telegram z nową aktualizacją oraz kończy się wsparcie dla Ubuntu 18.10

Użytkownicy Androida dostali także nowe menu multimediów, które teraz wyświetla się nad paskiem wiadomości, a nie jak wcześniej – pod. Uważam, że ta zmiana znacznie poprawiła wygląd Telegrama.

Kolejny dodatek dotyczy użytkowników Telegrama na iOS. Otóż mogą oni dowolnie wybierać kolor dominujący w trybie nocnym – na przykład może to być zielony, czerwony czy różowy. Czekam aż ta funkcja pojawi się również na Androidzie.

Jeśli Twoja wiadomość zawiera tylko emotikonkę, to ona automatycznie zostanie przekonwertowana w animację. W ten sposób możemy uzyskać wielkie kręcące się serce czy smutną buzię. Dodano również komentowanie wpisów na kanałach.

Korzystacie z Telegrama? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!