Telegram z masywną aktualizacją! To przede wszystkim ulepszenia prywatności i interfejsu

telegram aktualizacja grudzien 2021
(fot. Telegram)

Telegram właśnie wydał kolejną aktualizację. Wnosi ona całkiem sporo drobnych nowości, które przede wszystkim pozwolą nam lepiej zadbać o prywatność i bezpieczeństwo.

Telegram w grudniu 2021

Najnowsza aktualizacja Telegrama rozszerza możliwości zachowania prywatności. Chociażby administratorzy grup i kanałów mogą dostosować swoje przestrzenie w taki sposób, że tylko członkowie będą mogli oglądać udostępniany tam kontent. Jest to możliwe za sprawą tego, że administrator może zablokować podawanie wiadomości dalej, jak i robienie zrzutów ekranu.

Użytkownicy dostali możliwość szybkiego i wygodnego usuwania wiadomości według daty. Wystarczy wejść w specjalny kalendarz i zaznaczyć dni, w które to wysłaliśmy wiadomości, które chcemy usunąć.

Wracając jeszcze do kanałów, możliwym będzie także wysyłanie wiadomości bez oznaczania ich swoim imieniem. Treść będzie miała anonimowego autora.

Rozszerzono także zarządzanie urządzeniami. Użytkownik od teraz może szybciej zalogować się na urządzeniu stacjonarnym. Można również wyznaczyć czas, po którym konto zostanie automatycznie wylogowane – w przypadku jeśli urządzenie nie jest używane. Użytkownik może także oznaczyć, które sprzęty mogą przyjmować sekretne czaty oraz połączenia.

Rozszerzono również metody logowania na konto. Możliwym jest zdecydowanie się na połączenie telefoniczne, gdzie Telegram do nas zadzwoni w celu weryfikacji i podania kodu logowania.

Android zyskał kolejne motywy globalne, które to działają zarówno w trybie jasnym, jak i ciemnym. iOS natomiast zyskał rozpoznawanie tekstu na zdjęciach oraz nowy wygląd poglądu danych o kontakcie/grupie/kanale. Design jest zgodny z wytycznymi systemu iOS. Klient na telefony Apple zaczął także obsługiwać Markdown.

Źródło: Telegram

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!