Telegram zaktualizowany! Od teraz sprezentujesz komuś konto premium

Telegram
(fot. Telegram)

No i jednak Telegram w końcu wydał mocno spóźniającą się aktualizację. Co takiego wprowadzono?

Telegram z nową aktualizacją

Twórcy właśnie uruchomili otwartą platformę emoji, na którą każdy może przesłać niestandardowe pakiety dla użytkowników premium. Nowe animowane emoji można dołączyć do tekstu wiadomości i podpisów multimediów, a dodatkowo subskrybenci płatnej edycji komunikatora otrzymali dostęp do 10 pierwszych takich pakietów. Zobaczyć nowe emoji natomiast mogą wszyscy, również Ci korzystający z darmowego konta.

Nowe emoji stały się również interaktywne. Można w nie kliknąć, aby coś się wydarzyło. Te eventy są zsynchronizowane pomiędzy znajomymi i można w tym samym czasie wywołać ten sam efekt.

System iOS dostał również nowy panel naklejek. Przypomina odpowiednik z PC oraz z Androida.

Subskrybenci premium dostali również więcej ustawień dotyczących prywatności. Ci mogą ustawić od kogo mogą otrzymywać wiadomości głosowe oraz wiadomości wideo – do wyboru mamy Wszyscy, Moje kontakty oraz Nikt. Co ważne, do danej reguły można dodać wyjątki.

Jeśli sam masz konto premium i chciałbyś komuś je zakupić, to od teraz masz taką opcję. Można znajomemu wysłać opłaconą z góry subskrypcję na 3, 6 lub 12 miesięcy.

Aktualizacja już została wydana. Sam znalazłem opcję instalacji w App Store oraz w Sklepie Google Play. Czekam jeszcze na Flathub, aby do kompletu mieć zaktualizowanego Telegrama na Fedorze Linux.

Źródło: Telegram

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!