Telegram ze świąteczną aktualizacją! Dodano reakcje i tłumaczenia

telegram
(fot. Telegram)

Zgodnie z zapowiedziami, Telegram zdążył wydać jeszcze jedną aktualizację w 2021 roku. Ta wnosi między innymi reakcje na wiadomości.

Telegram zaktualizowany – dodano reakcje na wiadomości, kody QR oraz tłumaczenia

Telegram właśnie wydał 12 aktualizację w tym roku. Ta wnosi całkiem sporo nowości, ale zacznijmy od początku. Pierwszą funkcją jest opcja reakcji na wiadomość. Działa to podobnie do tego co mamy chociażby w Facebook Messenger. Po prostu klikamy na wiadomość i to pokaże kilka emotikon. Wybieramy którąś z nich i ona będzie się wyświetlała przy tej wiadomości. W czatach prywatnych reakcje są domyślnie włączone, natomiast w grupach i kanałach muszą zostać uruchomione przez administratorów. Oni mogą też ustalić które reakcje są dozwolone.

Dodano tez opcję spoilerów. Otóż jesteśmy w stanie zamaskować część wiadomości tak, aby ktoś nie przeczytał spoilerów dotyczących chociażby jakiegoś serialu. Kliknięcie w spoiler pokaże całą wiadomość.

Telegram to międzynarodowy komunikator i jest obsługiwany w wielu językach. Dlatego też Telegram dodał opcje tłumaczenia wiadomości na nasz język. Uruchamiamy funkcję w opcjach, co doda kolejną pozycję po kliknięciu na wiadomość. Wybranie tej pozycji pokaże wiadomość przetłumaczoną.

Dodano także generowanie kodów QR dla wszystkich użytkowników, którzy mają publiczną nazwę użytkownika. Działa to również w przypadku grup, kanałów i botów. MacOS natomiast dostał nowe menu kontekstowe.

Aktualizacja jest już dostępna na systemy mobilne, również mowa tu o wersji w Sklepie Google Play. Nadal jednak czekamy na stosowny update dla Telegram Desktop.

Źródło: Telegram

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!