Telewizor Honor Vision z Harmony OS trafi do Europy! Nie wiadomo jednak kiedy…

Telewizor Honor Vision z Harmony OS trafi do Europy! Nie wiadomo jednak kiedy...

Harmony OS to niedawno zaprezentowany system stworzony przez Huawei. Rozwiązanie to jest o tyle ciekawe, że, przynajmniej według zapewnień chińskiego producenta, będzie działać zarówno na telewizorach, inteligentnych zegarkach czy innych urządzeniach elektronicznych. Wszystko wskazuje na to, że pierwszym urządzeniem z tym systemem w Europie będzie telewizor Honor Vision.

Harmony OS ma podbić Stary Kontynent

Telewizory Honor Vision zostały już jakiś czas temu zaprezentowane w Chinach. Wtedy tak naprawdę nikt nie mówił o premierze tych urządzeń w Europie. Teraz jednak sytuacja się zmieniła. Bardzo możliwe, że brak usług Google w najnowszych smartfonach z serii Mate 30 spowodował, że gigant z Państwa Środka chce zrobić wszystko aby spopularyzować własny system. Ciężko powiedzieć jak dokładnie Harmony OS będzie działać, ponieważ nadal niewiele osób miało styczność z tym rozwiązaniem. Oczywiście sama firma Huawei zapewnia, że jest co coś znacznie szybszego niż Android i jednocześnie bardziej dopracowanego, ale już niejednokrotnie słyszeliśmy  takie obietnice, które okazywały się odbiegać od rzeczywistości.

Telewizor Honor Vision z Harmony OS trafi do Europy! Nie wiadomo jednak kiedy...

Honor Vision TV trafi do Europy w dwóch wariantach – standardowym oraz w wersji z “Pro” w nazwie. Droższy wariant posiada sześć głośników 10 W oraz 32 GB pamięci wbudowanej, a tańszy 4 głośniki oraz 16 GB przestrzeni na pliki użytkownika. Oczywiście oba telewizory mogą wyświetlać obraz w 4K, działają pod kontrolą ośmiordzeniowego procesora Honghu 818 czy mogą łączyć się z siecią Wi-Fi. W Europie w pierwszej kolejności ma zadebiutować wersja z 65 oraz 75 calowym ekranem. Później do sprzedaży wejdą także 55-calowe i 85-calowe warianty.

Telewizor Honor Vision z Harmony OS trafi do Europy! Nie wiadomo jednak kiedy...

Zobacz także: Honor chce wspierać osoby z zaburzeniami wzroku prezentując aplikację PocketVision

Co z cenami i datą premiery? To pozostaje zagadką. Wprawdzie Honor zapowiada, że telewizor ma zadebiutować na Starym Kontynencie już niedługo, ale jednocześnie przez premierą Huawei musi dopracować swój system do perfekcji. Jeśli tak się nie stanie to Europejczycy najzwyczajniej w świecie nie będą zainteresowani zakupem czegoś czego nie znają i czemu nie do końca ufają. Miejmy nadzieję, że sprzedaż ruszy już w najbliższym czasie. Pozostaje nam uzbroić się z odrobinę cierpliwości!

Co myślicie o Honor Vision TV? Czekacie na pierwsze w Europie urządzenia z Harmony OS? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!