Telewizory Xiaomi oficjalnie w Europie. Ceny są naprawdę przyjemne!

Telewizory Xiaomi oficjalnie w Europie. Ceny są naprawdę przyjemne!

Xiaomi nie bez powodu jest jedną z najbardziej popularnych firm na świecie – w ciągu kilku ostatnich lat Chińczycy wielokrotnie udowodnili, że potrafią produkować znakomite urządzenia w niskiej cenie. Teraz firma chce podbić europejski rynek telewizorów.

Niekwestionowana pozycja na chińskim rynku

O ile w Europie nikt jeszcze tak na dobrą sprawę nie zna telewizorów Xiaomi, to w Chinach robią one prawdziwą furorę. Widać to wyraźnie po liczbach sprzedawanych urządzeń – podczas ubiegłorocznego chińskiego Dnia Singla (11.11) w nieco ponad 13 minut sprzedano aż 100 tysięcy sztuk telewizorów. W pierwszych trzech kwartałach 2019 Xiaomi dzierżyło fotel lidera pod względem sprzedanych sztuk w Chinach. Firma jest także dostępna na rynku indyjskim, gdzie… także jest liderem w tej kategorii.

Telewizory Xiaomi oficjalnie w Europie. Ceny są naprawdę przyjemne!

Ale nie ma co się dziwić takiemu obrotowi spraw, gdyż telewizory oferowane przez Xiaomi są naprawdę niezwykłe. Dla przykładu, ostatnio zaprezentowany Mi TV 5 Pro ma 55-calowy wyświetlacz QLED, HDR10+, czy głośniki stereo obsługujące Dolby oraz DTS. Systemem operacyjnym jest Android TV, przykryty nakładką Patchwall. Naturalnie nie mogło zabraknąć WiFi czy Bluetootha. Taki zestaw jest wyceniony w Państwie Środka na równowartość 2030 zł. Tutaj chyba niczego nie trzeba dodawać.

Początkowo trzy modele – tylko dla Hiszpanii

Xiaomi postanowiło najwidoczniej na razie zbadać, jak rynek odbierze nowego gracza, gdyż na razie oferuje on urządzenia jedynie w Hiszpanii. Ponadto są to telewizory poprzedniej, czwartej generacji Xiaomi TV. Mowa konkretnie o 32-calowym Mi TV 4A, 55-calowym Mi TV 4S oraz 43-calowym Mi TV 4S.

Pierwszy z wymienionych modeli jest najtańszą i najubożej wyposażoną propozycją, gdyż w cenie 179 euro (ok. 760 zł) oferuje wyświetlacz o rozdzielczości HD. Druga propozycja to flagowy, kosztujący 449 euro (ok. 1910 zł) telewizor z ekranem 4K HDR. Ostatnim, równie ciekawym modelem jest mniejszy brat poprzednio omawianego modelu – również z ekranem 4K HDR. Został on wyceniony na 349 euro (ok. 1485 zł).

Co sądzicie o nowych telewizorach Xiaomi? Kupilibyście taki dla siebie? Dajcie znać w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!