Roboty sprzątające wjeżdżają na nowy poziom! Poznajcie Roborock S8 MaxV Ultra

Roboty sprzątające wjeżdżają na nowy poziom! Poznajcie Roborock S8 MaxV Ultra

Roboty sprzątające cieszą się coraz większą popularnością na rynku, co nie powinno nikogo dziwić, jest to bardzo wygodne rozwiązanie do każdego mieszkania i domu. Do Polski trafił właśnie nowy model Roborock S8 MaxV Ultra, który może pochwalić się nowymi i ulepszonymi funkcjami oraz rozwiązaniami. Oto, co tym razem przygotował producent. 

Roborock S8 MaxV Ultra – specyfikacja

Omówienie zacznijmy od specyfikacji robota sprzątającego Roborock S8 MaxV Ultra

 • Moc ssąca: 10 000 Pa;
 • Deklarowany czas pracy: do 180 minut;
 • Pojemność zbiornika na kurz: 0,27 l;
 • Funkcje: automatyczne opróżnianie pojemnika, automatyczny powrót do bazy i ładowanie, funkcja mopowania, inteligentne wykrywanie brudu, mycie mopa ciepłą wodą, automatyczny dozownik płynu czyszczącego, automatyczne czyszczenie stacji bazowej, suszenie ciepłym powietrzem, automatyczne uzupełnianie wody w zbiorniku;
 • System nawigacji: PreciSense (LIDAR)
 • Kamera: Tak, z dwustronną komunikacją oraz wsparciem AI;
 • Typ filtra: EPA;

Roborock S8 MaxV Ultra – recenzja

Debiutujący w Polsce robot sprzątający jest jednym z najbardziej zaawansowanych urządzeń tego typu dostępnych na rynku. Roborock S8 MaxV Ultra może pochwalić się ciekawym rozwiązaniem o nazwie FlexiArm. Dzięki unikalnej konstrukcji pozwala ono na automatyczne wysuwanie się szczotki bocznej po wykryciu narożników oraz obszarów pod meblami. Producent zadbał także o rozszerzony system mopowania krawędzi, który składa się z mopa bocznego wykonującego 185 obrotów na minutę. Oba te rozwiązania sprawiają, że urządzenie dokładnie czyści nieosiągalne dotąd miejsca. 

W tym miejscu należy wspomnieć o funkcji mopowania sonicznego VibraRise 3.0 z ulepszonym mopem, który bez problemu radzi sobie z kurzem, brudem , czy nawet zaschniętymi plamami, dzięki zastosowaniu podwójnego modułu wibracyjnego, szorującego podłogę z częstotliwością 4000 razy na minutę. 

Budowa Roborock S8 MaxV Ultra jest całkiem klasyczna – mamy okrągłą konstrukcję charakteryzującą się wymiarami 353×350×103 mm. Szczególną uwagę zasługuje natomiast stacja bazowa „8-w-1” RockDock Ultra, która ma wymiary 419×409×470 mm. Oferuje ona dwa pojemniki – jeden na czystą wodę o pojemności 4l, drugi natomiast na brudną wodę o pojemności 3,5l. Stacja oferuje wiele dodatkowych funkcji, z których warto wymienić: 

 • automatyczne czyszczenie stacji bazowej;
 • suszenie ciepłym powietrzem – mop i stacja bazowa suszone są ciepłym powietrzem o temperaturze sięgającej 60°C, co zapobiega rozwojowi pleśni;
 • automatyczne opróżnianie zbiornika na kurz;
 • automatyczne uzupełnianie wody w zbiorniku – woda w zbiorniku robota jest na bieżąco uzupełniania, gdy zajdzie taka potrzeba;

Robot posiada funkcję ssania Hyperforce o mocy 10 000 Pa, która zapewnia bardzo dużą skuteczność usuwania zabrudzeń. Roborock S8 MaxV Ultra ma także wbudowaną kamerkę, która może służyć nie tylko do monitorowania domu, ale także została dodatkowo wzbogacona o  funkcję Reactive AI 2.0, która dzięki sztucznej inteligencji pozwala unikać przeszkód na drodze urządzenia, takich jak zwierzęta, buty, itp. Co ciekawe, funkcja rozpoznaje aż 73 typy obiektów, a sam robot potrafi automatycznie zasugerować strefy wykluczone w celu uniknięcia upadku ze schodów lub utknięcia w ciasnym miejscu. 

Robot sprzątający został wyposażony w nawigację laserową PreciSense, która pomaga w znalezieniu najlepszej trasy. Funkcja działa w oparciu o skan otoczenia, dzięki któremu tworzy szczegółowe mapy pomieszczenia, jak i całego domu. Ciekawym rozwiązaniem jest również Hello Rocky, czyli sterowanie głosowe, które działa wyłącznie w języku angielskim. Przy jego pomocy i na podstawie określonych komend, robot może rozpoczynać lub kończyć sprzątanie, wracać do stacji bazowej czy też zapauzować sprzątanie. Komendy są proste i klarowne, dzięki czemu robot reaguje na zaprogramowane hasła niemal od razu, nawet w momencie, gdy są one wypowiedziane bez odpowiedniego akcentu. 

Jak zatem Roborock S8 MaxV Ultra radzi sobie w praktyce? Robot podczas odkurzania naszego obszaru testowego poradził sobie na solidną piątkę. Zebrał bardzo dobrze mniejsze i większe zabrudzenia, a inteligentna oraz logiczna jazda pomogła z wymieceniem obszaru wokół nóg krzesła – to bardzo newralgiczne miejsce, często pomijane przez odkurzacze – w naszym przypadku wykonane niemal perfekcyjnie. Na dużą uwagę zasługuje również ostrożność robota – przy podjeżdżaniu do krawędzi robi to spokojnie, powoli, by tylko delikatnie odbić się zderzakiem, uważając na nasze ściany i meble. Jedyna część testu, z której nie jesteśmy do końca zadowoleni, to róg – szczotka boczna FlexiArm nie wykorzystała swojego potencjału w tej sytuacji. Ale mimo wszystko należy pamiętać, że jest to nowe rozwiązanie, które zapewne można usprawnić poprzez aktualizację oprogramowania.

Z kolei o mopowanie wypada podobnie jak w przypadku odkurzania. Jest bardzo dobrze, ale przy większych zabrudzeniach i pojedynczym mopowaniu, robot nie jest w stanie dokładnie wyczyścić powierzchni. W takim przypadku konieczne jest ustawienie podwójnego mopowania w aplikacji mobilnej – to zdecydowanie rozwiązuje tę sytuację.

Roborock S8 MaxV Ultra to jeden z najbardziej zaawansowanych robotów sprzątających dostępnych na rynku. Zapewnia skuteczne czyszczenie podłogi z kurzu, sierści, różnego rodzaju resztek czy też rozlanych napojów, zaschniętych plam. Nowe rozwiązania takie jak miotełka FlexiArm, inteligentne rozpoznawanie obiektów Ractive AI 2.0, czy nawigacja laserowa ReciSense plasują go w czołówce inteligentnych robotów sprzątających. Pozytywnie zaskakuje także samoczynne opróżnianie pojemnika na zanieczyszczenia i uzupełnianie środków czystości oraz wygodne sterowanie głosem. 

Roborock S8 MaxV Ultra – pełny test 

Z pełnym testem i recenzją Roborock S8 MaxV możecie zapoznać się poniżej.

Artykuł płatny. Artykuł powstał przy współpracy z marką Roborock. Partner nie miał wpływu na opinię wystawioną w materiale.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!