ThinkPad wcale nie musi być ciężki, poznajcie ThinkPada X1 Nano!

ThinkPad X1 Nano X1 Fold

Od zawsze seria laptopów ThinkPad od Lenovo kojarzyła mi się z wielkimi, ciężkimi sprzętami. To godne polecenia urządzenia, ale nie zawsze były one takie łatwe w transporcie. Lenovo prezentuje nam nowego przedstawiciela tej serii, model ThinkPad X1 Nano. To jednak nie koniec!

ThinkPad X1 Nano – najlżejszy ThinkPad w historii

Lenovo właśnie przedstawiło światu swoje nowe dziecko z rodziny ThinkPad. Jest to ThinkPad X1 Nano, laptop klasy premium, który waży zaledwie 907 gramów! To najlżejszy sprzęt z tej serii, jaki powstał dotychczas. Przy takiej wadze raczej nie będzie stanowił problemu podczas podróży. Nawet nie odczujemy specjalnie tego niecałego kilograma w naszej torbie czy plecaku.

ThinkPad X1 Nano

Posiada on 13-calowy ekran z wąskimi ramkami. Jego rozdzielczość to 2160×1350 pikseli przy proporcjach 16:10, zaś maksymalna jasność to 450 nitów. Ponadto, może pochwalić się 100% pokryciem palety barw sRGB. Takie parametry powinny raczej zadowolić znaczną większość użytkowników – duża przestrzeń robocza znacznie ułatwi pracę. Co więcej, opcjonalnie możemy wybrać wersję z dotykowym ekranem o takich samych parametrach.

ThinkPad X1 Nano

Napędzają go układy Intel Core 11. generacji. W najmocniejszej konfiguracji będzie to procesor klasy i7. Współpracuje on z grafiką Intel Iris oraz do 16 GB RAM-u DDR4x. Takie połączenie zapewni użytkownikowi wysoką wydajność, nawet w najbardziej wymagających zadaniach. Aby praca była jeszcze wygodniejsza, zastosowano tutaj kartę sieciową Wi-Fi 6, a jeśli chcemy, możemy zdecydować się także na wersję z modemem 5G. A skoro o komunikacji mowa, mamy też tutaj do dyspozycji Thunderbolt 4, port, który umożliwia nam podłączenie całej masy różnych urządzeń. Pozwala to na rozbudowanie możliwości ThinkPada X1 Nano. Fabrycznie możemy tutaj znaleźć preinstalowany system Windows 10 Pro lub Ubuntu, co jest dość wyjątkowe. W sprzedaży dostępny ma być w 4. kwartale 2020 roku. Jego cena zaczynać się będzie od 1949 euro, czyli ok. 8754 zł. To nie są małe pieniądze, ale jednak parametry tego sprzętu wraz z jego wymiarami i wagą mówią same za siebie.

ThinkPad X1 Fold – innowacyjny sprzęt w świecie laptopów

To jest sprzęt na miarę dzisiejszych czasów – składany laptop. Zaraz pewnie weźmiecie mnie za głupka mówiąc, że przecież każdy laptop się składa. A i owszem, to prawda, ale czy w ten sposób? To nie jest taki laptop, jak myślicie. Można powiedzieć, że to tak jakby sam ekran laptopa, który składa się wpół. Zobaczcie, jak to wygląda!

Ekran ten ma rozdzielczość 2048×1536 pikseli, a jego przekątna wynosi 13.3 cala. Jest to matryca typu OLED, a jej jasność maksymalna wynosi 300 nitów. Oczywiście, ekran ten jest czuły na dotyk. Za wydajność odpowiada tutaj procesor Intel Core i5-L16G7 wraz z 8 GB pamięci operacyjnej LPDDR4x 4267 MHz. W najmocniejszej konfiguracji znajdziemy tutaj 1 TB dysk SSD PCIe na nasze dane. Współpracuje on z klawiaturą bezprzewodową Mini Fold oraz piórem Lenovo Mod Pen. Takie połączenie czyni go idealnym narzędziem do pracy. Mały, poręczny sprzęt z możliwością odręcznego robienia notatek. Sprzęt ten już teraz dostępny jest w przedsprzedaży. Jego cena zaczyna się od 2999 euro, czyli mniej więcej 13470 zł. Za tę cenę co prawda możemy kupić o wiele, wiele mocniejszy sprzęt, ale nie znajdziemy nigdzie indziej takich możliwości. Wszystko ma swoją cenę…

Który ThinkPad spodobał Wam się najbardziej? Dajcie znać w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!