Threads w Polsce? Nie! UE wykluczona z alternatywy Twittera od Mety

Logo Meta
Logo Meta

Już lada moment ma wystartować nowa aplikacja Threads, czyli odpowiednik Twittera od twórców Facebooka i Instagrama. Aplikacja jednak nie będzie dostępna w Polsce.

Threads startuje, ale nie w UE

Threads to nowy portal społecznościowy od twórców Instagrama i Facebooka. Ma być podobny do Twittera i użytkownicy innych mediów firmy mają mieć opcję szybkiej rejestracji. Co ciekawe, Threads ma być zgodne z ActivityPub co sprawia, że prawdopodobnie użytkownicy Mastodona będą mogli komunikować się z użytkownikami Threads (i vice versa).

Meta nie mogła sobie wymarzyć lepszego momentu na start platformy, tym bardziej, że Twitter ostatnio ma ogromne problemy, a Elon Musk znacznie ograniczył dostęp do treści na portalu. Jednakże Threads wcale nie wystartuje na całym świecie.

Start Threads został zaplanowany na jutro (06.07), ale tylko w Stanach Zjednoczonych i w Wielkiej Brytanii. Póki co, nie przewiduje się, aby platforma była dostępna w Unii Europejskiej. Chodzi o niezgodność platformy z wieloma zasadami zachowania prywatności. Warto dodać, że Threads ma importować dane użytkowników z Instagrama, włącznie z danymi dotyczącymi zachowania i reklam.

Mało tego, Threads chce dostępu do wielu danych użytkownika, w tym danych finansowych, zdrowotnych czy historii przeglądania. Jest to strasznie dużo informacji, które nie powinny być wymagane przez medium społecznościowe.

To oznacza, że aktualnie nie wiemy kiedy i czy w ogóle Threads wystartuje w naszym regionie. Ale jeśli chcecie korzystać z alternatywy Twittera, która istnieje już dzisiaj i szanuje Waszą prywatność, to polecamy Mastodona ;-).

Źródło: Independent.ie

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!