Nie Signal, nie Telegram, nie WhatsApp! Wojsko woli inny komunikator

threema w armii szwajcarskiej
(fot. Fabrice Coffrini)

Ostatnie dni to starcie Signala i Telegrama o miano bezpiecznego komunikatora internetowego. Szwajcarskie wojsko jednak wybrało kompletnie coś innego, a jest to Threema.

Szwajcarskie wojsko zakazuje WhatsAppa, Telegrama i Signala. Woli własny komunikator. Słyszeliście o nim?

Co jak co, ale WhatsAppowi ciężko zawierzyć się w kwestii prywatności i bezpieczeństwa. Batalię o miano tego najlepszego komunikatora przeprowadzają zarówno Signal, jak i Telegram. Jeden na drugiego coś tam ma i obydwóm można coś zarzucić. Dlatego też wojsko szwajcarskie woli dmuchać na zimne i zaleca alternatywę w postaci Threemy, a rozwiązania takie jak WhatsApp, Signal i Telegram zakazuje.

Threema nie jest aż tak popularnym rozwiązaniem, ale korzysta z tej aplikacji ponad 1 mln użytkowników. Wybór wojska szwajcarskiego nie jest przypadkowy, bowiem aplikacja pochodzi właśnie ze Szwajcarii i to tam mieszczą się jej serwery. Dlatego też Szwajcarzy uważają Threemę za najlepsze rozwiązanie – a przynajmniej w ich przypadku.

threema sklep play

Threema to komunikator internetowy dostępny na różne platformy. Na tle innych rozwiązań wyróżnia tę aplikację fakt, że nie jest ona darmowa. Aby móc korzystać z Threemy, należy wnieść jednorazową opłatę w wysokości 3,99 USD. W Polsce jest to 18,99 PLN. Aplikacja wykorzystuje szyfrowanie End-to-End, a także jest otwartoźródłowa. Jeśli jesteście ciekawi jak Threema porównuje siebie do konkurencji, to kliknijcie >>tutaj<<.

Źródło: RTS.ch, Threema

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!