TikTok chce nas od siebie uniezależnić. Wprowadza nową funkcję

tiktok

Chyba nie muszę mówić, że TikTok to naprawdę popularny portal, a co za tym idzie – uzależniający. Dlatego też sami twórcy postanowili coś z tym zrobić.

TikTok z receptą na uzależnienie. Skorzystacie?

TikTok to połączenie trafnego algorytmu oraz krótkiej formy wideo. To sprawia, że naprawdę może pochłonąć nas na długie godziny. Ale sam TikTok chce zadbać o nasze dobre samopoczucie i wprowadzi dwie funkcje.

Pierwszą jest Panel czasu ekranowego oraz Alerty o spędzonym czasie przed ekranem. Dzięki temu mamy lepiej zarządzać czasem spędzonym na TikToku. Będziemy mogli sprawdzić w jaki sposób i o jakich porach dnia oglądamy TikToki. Będziemy również mogli uruchomić cotygodniowe podsumowania, które podobno zmotywują nas do przemyślenia naszej aktywności.

Kolejna funkcja to Przerwa w czasie ekranowym. Jest to dosyć proste urozmaicenie. Po minięciu pewnego czasu przed smartfonem, dostaniemy powiadomienie mówiące, że powinniśmy odłożyć telefon. Dla młodszej grupy odbiorników mają zostać wprowadzone specjalne cotygodniowe podpowiedzi. Jak użytkownik spędza minimum 100 minut codziennie, to dostanie on specjalne powiadomienie. Myślę, że to całkiem przydatny dodatek.

Proxitok
Proxitok

Warto też tutaj wspomnieć o alternatywach dla TikToka, a raczej o zamiennych front-endach. Takim jest ProxiTok, który pozwala nam wyświetlać filmy z TikToka, bez wchodzenia na ten portal. Dzięki temu obejrzymy wybrane nagranie, ale nie pochłonie nas algorytm.

Źródło: TikTok przez Telepolis

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!