TikTok kończy z krótkimi wideo? Zapowiedziano zmiany

tiktok

TikTok, wraz ze swoim formatem krótkich wideo, stał się bardzo popularnym medium społecznościowym. 60-sekundowe filmiki postanowili także skopiować najwięksi konkurenci, tworząc Snapchat Spotlight czy YouTube Shorts. Wygląda jednak na to, że chińska aplikacja wkrótce zmieni zasady gry. Na TikToku mogą pojawić się dłuższe wideo.

TikTok wprowadzi kręcenie dłuższych wideo

Firma podkreśla, że zdecydowała się zwiększyć maksymalną długość wideo na podstawie opinii, które zebrano od społeczności twórców. W przypadku niektórych rodzajów treści takich jak wszelkiego rodzaju samouczki, np. z branży beuty, pokazy gotowania czy skecze komediowe.

Dzięki dłuższym filmom twórcy będą mieli przestrzeń do tworzenia rozszerzonych rodzajów treści 

wyjaśnił menedżer produktu TikTok, Drew Kirchhoff

Autorzy aplikacji zauważyli, że twórcy potrzebowali dłuższych filmów i aby je zrealizować uciekali się do zamieszczania na końcu napisu “polub i idź do części 3”. Był to jednak półśrodek.

Dłuższe filmy zostaną wprowadzone “w nadchodzących tygodniach” dla wszystkich użytkowników TikToka. Obecnie nieliczni mają do nich dostęp. Wideo zostaną ograniczone do trzech minut. Gdy nowa funkcjonalność będzie dostępna, aplikacja wyśle powiadomienie, że dłuższe filmy są teraz częścią zestawu narzędzi kreatywnych.

Biorąc pod uwagę wszystkie sposoby, w jakie nasza społeczność na nowo zdefiniowała ekspresję w mniej niż 60 sekund, jesteśmy podekscytowani, by zobaczyć, jak poradzą sobie oni przez kilka sekund więcej

napisał Kirchhoff

Źródło: TikTok

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!