Tłumaczenie w czasie rzeczywistym w Asystencie Google już dostępne na smartfonach!

Tłumaczenie w czasie rzeczywistym w Asystencie Google już dostępne na smartfonach!

Asystent Google to bez wątpienia rozwiązanie wyjątkowo wygodne i użyteczne. Amerykański gigant nieustannie rozwija swojego asystenta i teraz dodał do niego funkcję, która bez wątpienia może przydać się ogromnej części użytkowników. Tłumaczenie w czasie rzeczywistym wiadomości w 44 językach? Żaden problem!

Asystent Google stanie się osobistym tłumaczem

Tak naprawdę funkcja ta nie jest jednak niczym nowym. Do tej pory była jednak ona dostępna jedynie na inteligentnych głośnikach Google. Przeniesienie jej jednak także na wersję Asystenta Google na smartfony bez wątpienia jest strzałem w dziesiątkę. Tłumaczenie w czasie rzeczywistym jest możliwe zarówno na urządzeniach z Androidem jak i iOS. Na tę chwilę obsługiwane są 44 języki i wśród nich na całe szczęście znajdziemy także język polski. Jak poprosić Asystenta Google, aby ten stał się osobistym tłumaczem? Niezwykle prosto! Wystarczy wypowiedzieć hasło “OK Google, pomóż mówić mi po angielsku” i asystent automatycznie przełączy się w tryb nasłuchiwania, a następnie tłumaczenia tego co do niego powiemy.

Tym samym rozwiązanie to może okazać się niesamowicie przydatne dla osób, które znajdą się za granicą nie znając danego języka. Wystarczą dwa smartfony z uruchomionym tłumaczeniem w Asystencie Google i tak naprawdę możemy przeprowadzić rozmowę z praktycznie każdym. Oczywiście ten sposób komunikacji nie będzie wyjątkowo szybki czy dokładny, ale bez wątpienia może pomóc niejednej osobie w trudnej sytuacji.

Zobacz także: Mapy Google z trybem dla motocykli? Tak, niestety nie w Polsce…

Na tę chwilę nie wszyscy użytkownicy korzystający z Asystenta Google mogą sprawdzić nowe rozwiązanie na własnej skórze. U mnie wszystko działa bez konieczności aktualizowania aplikacji, ale możliwe, że część z was będzie musiała uzbroić się w jeszcze trochę cierpliwości. Niemniej jednak kierunek, w który idzie Asystent Google moim zdaniem ma sens i z niecierpliwością czekam na wprowadzenie przez amerykańskiego giganta kolejnych funkcjonalności!

Co myślicie o tłumaczeniu w czasie rzeczywistym w Asystencie Google? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!