Mapy Google z trybem dla motocykli? Tak, niestety nie w Polsce…

mapy google

Często piszę o nowościach w Mapach Google, albowiem jest to temat który mnie dotyczy. Sam często korzystam z tej metody nawigacji, czy to chodząc pieszo, czy też poruszając się samochodem. Tym razem jednak Google wycelowało w nieco inną grupę docelową. Chodzi o motocyklistów, którzy mają nieco większe od samochodów możliwości wciskania się w różne uliczki.

Mapy Google zostały wzbogacone o nową funkcję w kilku krajach

Początkowo opcja nawigacji dla motocykli została wprowadzona w Indiach, jako program pilotażowy. Nic dziwnego, że ta usługa trafiła początkowo właśnie tam, w Indiach motocykle to prawdopodobnie najpopularniejszy środek transportu. Podczas korzystania z tego trybu trasa jest dobierana tak, że możemy skorzystać ze skrótów i przejazdów niedostępnych dla aut. Jednocześnie nie jest to trasa rowerowa, która uwzględnia ścieżki, na które motocykle nie mają wjazdu.

Mapy Google tryb dla motocykli

Oprócz Indii, funkcję uruchomiono także w Egipcie, gdzie po ulicach jeździ ponad cztery miliony motocykli. Mapy Google pomogą tamtejszym kierowcom poruszać się po miastach efektywniej i szybciej. Następnymi państwami, do których ma trafić nowa usługa, będą również Algieria oraz Tunezja. Co będzie później? Zobaczymy! Google celuje tym udogodnieniem w kraje Bliskiego Wschodu, ponieważ tam ludzie chętniej używają motorów jako głównego środka lokomocji.

Zobacz też: Lubisz nocne spacery? Mapy Google wskażą ci najlepiej oświetloną drogę!

Taka funkcja nie byłaby raczej zbyt popularna w Europie. Na naszych ulicach widać zdecydowanie mniej motocyklów aniżeli na Wschodzie. Póki co nie widzę więc sensu wprowadzania jej na Stary Kontynent, w tym również do Polski. Mapy Google musiałby zostać nauczone tego, gdzie można przejechać motocyklem, a gdzie nie, co byłoby nieopłacalnym nakładem pracy dla firmy. Czekam jednak na inne rzeczy, które mogą okazać się przydatne u nas. Takie rozwiązania jak choćby lokalizacje fotoradarów, czy prędkościomierz, przyjęły się nieźle w Polsce i właśnie w takie tematy powinno celować Google.

Może pora na możliwość oznaczania gdzie stoi kontrola drogowa? Wielu kierowców ucieszyłoby się z takiej opcji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!