To koniec Ctrl+Alt+Delete jakie znamy! Menedżer zadań dostanie nowy wygląd

Windows 11
Szybkie ustawienia w Windowsie 11

Zapewne każdy z Was zna skrót Ctrl+Alt+Delete, dzięki któremu możemy przejść do Menedżera Zadań pozwalającemu jednoznacznie wyłączyć dany proces. Jak się okazuje, Menedżer Zadań zostanie znacznie zmieniony w Windowsie 11.

Windows 11 z nowym Menedżerem Zadań

W systemie Windows od dawna dostępny jest skrót klawiszowy Ctrl+Alt+Delete, który pozwala nam przejść do Menedżera Zadań. Z tego miejsca możliwe jest jednoznaczne zabicie danego procesu, na przykład aplikacji, która przestała reagować na nasze polecenia. Task Manager już jakiś czas temu został odświeżony, jednak aktualnie nie jest zgodny z designem Windowsa 11.

windows
Stary Menedżer Zadań

Jak się okazuje, w najnowszych buildach typu preview systemu Windows 11, pojawił się kompletnie nowy Menedżer zadań. Wygląda on o wiele, ale to o wiele lepiej i pasuje do nowoczesnego designu Windowsa 11. Co ciekawe, zakładki zostały zamienione na menu boczne. Dodatkowo Task Manager obsługuje ciemny motyw.

windows
Nowy menedżer zadań (fot. The Verge)

Task Manager to kolejna początkowa aplikacja w Windowsie 11, która nareszcie dostanie odpowiedni design. Tego samego doczekał się chociażby Notatnik czy Media Player. Unowocześnienie designu jest potrzebne, bowiem te aplikacje już od dawna stoją w miejscu, a konkurencja ładnie się rozwija.

Monitor zadań GNOME
Monitor zadań w GNOME

Niestety, nie wiemy kiedy nowy Menedżer Zadań zostanie dodany do wersji stabilnej Windowsa 11. Na to jeszcze sobie poczekamy.

Źródło: The Verge

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!