To koniec Google Pay! Usługa zostanie zastąpiona nową

PKO BP Google Pay
(fot. PKO BP)

Google Pay to od dawna znana w Polsce aplikacja mobilna na Androida, która jest furtką do płatności mobilnych. Jak się okazuje, ta zostanie usunięta i zastąpiona nowym programem.

Pożegnajcie Google Pay! Powitajcie Google Wallet!

Tak, to prawda – Google Pay zniknie z naszego rynku. Ale nie macie się czego bać, bowiem w trymiga dostaniemy nową aplikację Google Wallet. A co to takiego jest?

Historia programu Google Wallet sięga jeszcze 2011 roku, który był systemem płatności mobilnych pozwalający na chociażby przechowywanie kart płatniczych. Jednakże funkcje te trafiły finalnie do Google Pay, z którego aktualnie aktywnie korzystamy. Jednak kilka tygodni temu program Google Pay otrzymał nową ikonę przypominającą portfel.

google pay inpost
(fot. Jack Sparrow na Pexels)

Google wyjaśnił sprawę i zapowiedział, że na wielu rynkach, w tym w Polsce, Google Pay zostanie usunięte, a w zamian dostaniemy Google Wallet. Aplikację zainstalujemy na Androidzie i Wear OS. Portfelem dalej będziemy mogli płacić jak dotychczas za pomocą GPay, jednak sama appka pozwoli nam na przechowywanie chociażby dokumentów osobistych, certyfikatu szczepienia, cyfrowych kluczy do samochodu i domu, a nawet bilety lotnicze. Czyli wszystko to, co chowamy w fizycznym portfelu. Co ciekawe, integracja ma sprawić, że użytkownik dostanie np. powiadomienie o opóźnieniu lotu.

Zmiana podyktowana jest tym, że nasze życie i rzeczy, z których korzystamy, powoli przechodzą do świata cyfrowego. Niestety, nie wiemy kiedy zmiana wejdzie w życie.

Źródło: Google przez Cashless

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!