To pewne: POCO X2 to nic innego jak rebrand Redmi K30

To pewne: POCO X2 to nic innego jak rebrand Redmi K30

POCO to dosyć kontrowersyjna marka. Postała pod szyldem Xiaomi, jako alternatywa dla tanich smartfonów, z dobrą specyfikacją. Z czasem jednak, została odłączona od Xiaomi, po czym ucichła. Wygląda na to, że szykuje się powrót z przytupem!

POCO X2 – klon Redmi K30?

Bardzo możliwe. Całość podsyca fakt, że to pierwszy model z tej marki już po odłączeniu od Xiaomi, a zarazem drugi w całym portfolio. Poprzednik, czyli Pocophone F1 był niemałym hitem sprzedażowym. Smartfon ten oferował świetny stosunek jakość/cena, zwłaszcza, że był wyposażony w topowy na dzień premiery układ Snapdragon 845. Kosztując około 1500zł w oficjalnej dystrybucji, był on najtańszym telefonem z flagowym CPU na rynku. Po wydaniu tego modelu marka jakby ucichła, a słuch po niej zaginął. Modelu ze Snapdragonem 855 się nie doczekaliśmy. Jak się później okazało, POCO odłączyło się od Xiaomi, tworząc oddzielną markę.

To pewne: POCO X2 to nic innego jak rebrand Redmi K30

Co ciekawe, POCO X2 mimo iż będzie odrębnym modelem, to w zasadzie będzie to kompletny klon Redmi K30. Potwierdza to również oficjalny trailer opublikowany przez twórców.

Smooth AF

Ruch ze strony POCO budzi pewne kontrowersje i pytania. POCO F1 miał bowiem flagowy procesor. Tu, jako iż to przebrandowany Redmi K30 na rynek Indyjski, znajdziemy Snapdragona 765. Nie będzie zatem topowej wydajności, choć i tak nie powinno być powodów do rozczarowań. Samo POCO zresztą stosuje ciekawy slogan dla nachodzącego urządzenia – ” Want to know if your smartphone is Smooth AF?” To jednak rodzi pytania – czy będzie też wersja Pro? Co z ceną? Jaki jest sens wydawać takie urządzenie, skoro Redmi K30 to też wariant głównie na Chiny i Indie? Na ten moment wiadomo, że sprzęt na wyłączność będzie mieć Flipkart. Czy z czasem pojawi się w innych miejscach – ciężko powiedzieć.

Smooth AF

Jedno jest pewne – będzie to udane urządzenie, z wydajnym procesorem i ekranem 120Hz. Czym jednak kierowało się POCO “tworząc” ten model? Zapewne chęcią podtrzymania marki. Być może w urządzeniu pojawią się jakieś unikalne funkcje? Ciekawe też czy urządzenie będzie działało pod kontrolą tego samego systemu co Redmi K30. Jeśli tak, to może wyjaśniać skąd wprowadzenie do launchera MIUI szuflady aplikacji. Jeśli zaś nie – ciekawie będzie porównać różnice między jednym a drugim wariantem. Premiera odbędzie się już 4 lutego.

Czekacie na POCO X2? Dajcie znać w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!