Todoist oficjalnie udostępniony na Linuxa!

Todoist oficjalnie udostępniony na Linuxa!

Todoist to jedna z moich ulubionych aplikacji. Pozwala ona na tworzenie list z zadaniami i mądre nimi zarządzanie. Korzystam z niej na wielu platformach, przede wszystkim na smartfonie i komputerze. Miło mi poinformować, że Todoist oficjalnie pojawił się na Linuxie!

Z Todoist korzystam już od kilku lat, choć dopiero od kilku miesięcy staram się regularnie. Program pozwala na wygodne dodawanie zadań dzięki odczytywaniu daty prosto z tekstu, na przykład pisząc napisać tekst wtorek 17:15 aplikacja automatycznie doczyta datę i godzinę, do której ma przypisać zadanie. Dodatkowo usługa dostępna jest na wielu platformach, obsługuje motywy oraz jest bardzo prosta w użytkowaniu.

Warto przeczytać: Jak zainstalować klient Todoist na Linuxie [PORADNIK]

Todoist i Linux

Oczywiście do tej istniała możliwość korzystania z Todoist na Linuxie. Można było zainstalować odpowiednią wtyczkę do przeglądarki internetowej, korzystać z wersji przeglądarkowej lub zainstalować nieoficjalnego klienta todoist-linux, o którym więcej pisałem >>w tym wpisie<<. Co ciekawe, właśnie zauważyłem, że todoist-linux dostał oficjalne wsparcie ze strony Todoist. To naprawdę świetna wiadomość!

Todoist jednak nie skończyło na wsparciu otwartego projektu. Deweloperzy postanowili wydać oficjalnego klienta usługi na Linuxa. Todoist zdecydowało się na menedżer pakietów Snap, tak aby instalacja była prosta i możliwa na wielu platformach (liczę, że w przyszłości zdecydują się również na Flatpak). Todoist na Linuxa jest niemalże taką samą aplikacją, jak ta na macOS. Może ona działać w trybie offline i ma kilka dodatkowych funkcji – chociażby integracja z innymi aplikacjami.

Todoist oficjalnie udostępniony na Linuxa!
Todoist

Tak jak wspomniałem wcześniej, Todoist jest dostępne w sklepie Snapcraft jako aplikacja Snap. Jej instalacja jest bardzo prosta i można wykonać ją w różny sposób – albo wyszukując program w preinstalowanym sklepie z aplikacjami (jeśli ten obsługuje Snap), albo wpisując komendę:

sudo snap install todoist

Korzystacie z Todoist? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!